Ta historia wzrusza! Martyna Wojciechowska prosi o wsparcie. Chce pomóc rodzinie zmarłego polskiego podróżnika

Martyna Wojciechowska pomaga w zbiórce pieniędzy rodzinie zmarłego podróżnika
Martyna Wojciechowska pomaga w zbiórce pieniędzy rodzinie zmarłego podróżnika Fot. Łukasz Giza / Agencja Gazeta
Dziennikarka zamieściła post, w którym opisała krótką historię chłopaka, który wyruszył w podróż marzeń. 5 grudnia młody chłopak zginął w trakcie podróży, a teraz, żeby sprowadzić jego ciało do Polski potrzebne są pieniądze, których zrozpaczona rodzina Polaka nie ma. Z pomocą ruszyła Martyna Wojciechowska.


Michał Rogala w tym roku zdał maturę, niedługo później wyruszył w podróż do Azji. – Zamienił swoją spokojną i bezpieczną egzystencję na obfitującą w nieskończoną ilość niebezpieczeństw wyprawę – pisze dziennikarka. W taki sposób 19-latek pisał na swoim blogu Nadziany Marzeniami. – Pełen optymizmu, energii, pogody ducha i głowy wspaniałych pomysłów, sumiennie pokonywał kolejne kilometry w dotarciu do celu – dodaje Wojciechowska. Niefortunny upadek przy molo w centrum Hong Kongu zakończył jego przygodę. Najbliżsi Michała szukają teraz funduszy, by przetransportować go do kraju.

Chciałabym Wam krótko przytoczyć historie młodego chłopaka – Michała Rogala, który wierzył, że Niemożliwe Nie Istnieje....

Posted by Martyna Wojciechowska on 9 grudnia 2015
– Każda złotówka bedzie wykorzystana wyłącznie na godne upamiętnienie Michała i jego wielkich rzeczy, których dokonał, jego podróż, to co stworzył oraz to co nie jednemu człowiekowi udowodnił o marzeniach, życiowych schematach oraz wielu innych aspektach... – można przeczytać na fanpage'u Rogali.
Jak przekonuje brat 19-latka, ten chciał udowodnić, że nie trzeba "żyć zakorzenionymi w nas schematami codzienności". Dlatego, jego zdaniem, w "71 dni szczęścia" doświadczył więcej, niż nie jeden nawet przez 100 lat.

Wojciechowska zaangażowała się w pomoc rodziny Rogali, ale to nie pierwszy raz, kiedy znana podróżniczka. Autorka programu "Kobieta na Krańcu Świata" jest znana z wielu akcji na rzecz potrzebujących w Polsce i za granicą. Niedawno okazało się, że poważnie choruje - co wzbudziło zainteresowanie mediów plotkarskich. Jak pisaliśmy, dziennikarka za pośrednictwem fanpage'a poprosiła o uszanowanie prywatności. Sama, jak widać, nie skupia uwagi na sobie, lecz ciągle na innych.

źródło: Facebook

Napisz do autorki: karolina.blaszkiewicz@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
SAP 0 0Od personalizacji adidasów do zatrzymania powodzi. Oto jak transformacja cyfrowa zmienia nasze życie
0 010 godzin czekał na żonę, która poszła do dentysty. Musiała interweniować Straż Miejska
POLECAMY 0 0Jak mu tak wróżka powie, to zwolni pół firmy. Po 15 latach ujawnia kulisy pracy wróżenia w telewizji
MamaDu 0 0"Moja córka żyła 70 minut". Gest mamy po śmierci dziecka poruszył ludzi na całym świecie
POLECAMY 0 0Nie zawsze musisz być wśród ludzi. Te rzeczy powinieneś zrobić sam przynajmniej raz w życiu
0 0Technika sprzed 5 tys. lat pomoże ci popełnić mniej błędów. Mnisi mieli rację
dad:HERO 0 0Polecamy pięć hitów z Nefliksa i HBO Go do obejrzenia z dziećmi w ten weekend
0 0Wybrano najlepsze seriale dekady. O połowie pewnie nawet nie słyszałeś!