PiS grozi funkcjonariuszom publicznym pomagającym WOŚP! "Kto zaangażuje się w hecę, niech składa raport o zwolnienie"

PiS grozi tym, którzy zaangażują się w pomoc WOŚP.
PiS grozi tym, którzy zaangażują się w pomoc WOŚP. Fot. Anna Krasko / Agencja Gazeta
Prawo i Sprawiedliwość od lat ostro atakuje Jerzego Owsiaka i Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Akcję charytatywną pierwszy raz próbowano storpedować już wówczas, gdy PiS rządził w latach 2005-2007, ale wysiłki poszły na marne. Teraz Jarosław Kaczyński i jego ekipa mają wszechwładzę w Polsce i nie zawahają się jej użyć przeciw WOŚP.


Stanisław Pięta w wywiadzie dla naTemat rozwija swojego Tweeta: Ludzie w mundurach powinni trzymać się z dala od WOŚP. Będę rozmawiał o tym z szefami MON i MSW

O tym, że przyszłoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie pozbawiony znanego z poprzednich dwóch dekad wsparcia wojska i państwowych służb wiadomo było już od kilku dni. Wówczas ujawniono, iż do jednostek wojskowych, oraz innych służb rozesłano instrukcję w sprawie współpracy z organizacjami pozarządowymi przy organizacji imprez. Zakazu wsparcia WOŚP wprost w niej nie sformułowano, ale mundurowi odczytali to jako jasną sugestię, iż za współpracę z Owsiakiem polecą głowy. Podobna atmosfera ma panować w telewizji publicznej, która prawie ćwierć wieku temu była jednym ze współtwórców WOŚP.

W sobotę wszystkie ewentualne wątpliwości w sprawie tego, co czeka różnego rodzaju funkcjonariuszy publicznych, którzy odważą się kontynuować zaangażowanie we współpracę z WOŚP rozwiał poseł Stanisław Pięta z Prawa i Sprawiedliwości:

Napisz do autora: jakub.noch@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...