Zamach na WOŚP to najpodlejsza z zagrywek PiS-u. #DamWięcejNaWOŚP - nie ma zgody na niszczenie Orkiestry

Zamach na WOŚP to najpodlejsza z zagrywek PiS-u. #DamWięcejNaWOŚP - nie ma zgody na niszczenie Orkiestry.
Zamach na WOŚP to najpodlejsza z zagrywek PiS-u. #DamWięcejNaWOŚP - nie ma zgody na niszczenie Orkiestry. Fot. Jakub Orzechowski / Agencja Gazeta
Atak na Jerzego Owsiaka i Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy to hańba środowiska PiS. Słowo uwielbiane przez prawicę doskonale opisuje próbę zniszczenia jednej z największych, najbardziej wartościowych, oddolnych inicjatyw społecznych w Polsce. Nie ma na to naszej zgody. Dlatego zachęcamy do włączenia się do akcji: #DamWięcejNaWOŚP.


PiS jest w stanie zrobić wszystko, aby rozjechać walcem politycznych przeciwników. Liczy się tylko interes partyjny, a temu nigdy nie było po drodze z WOŚP-em. Jeśli ktoś nazywa hecą organizację, dzięki której do polskich szpitali trafił sprzęt medyczny za ponad 590 mln zł, możemy mówić nie tylke o obłędzie, co o zwykłej podłości.
Nie gódźmy się na to. My, obywatele, a szczególnie pracownicy służb - wojska, policji, które od lat wspierają naszą polską akcję - Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Już dziś widać, że w tym roku nie będzie łatwo. Sama organizacja zbiórki spotka się z wieloma praktycznymi, może nawet prawnymi problemami. Trwają ataki na Telewizję Polską, która jak co roku (oby nie ostatni raz) będzie transmitowała Finał. Nie pozwólmy na to, aby w imię zupełnie kuriozalnych, niezrozumiałych dla przeciętnego Polaka lęków i fobii zniszczono to, z czego Polacy każdego sortu powinni być dumni.


#DamWięcejNaWOŚP

Niech to hasło towarzyszy tegorocznej zbiórce. Pokażmy, że nie damy się zastraszyć PiS-owskiemu reżimowi. Przypomnijmy, że celem najbliższej zbiórki jest zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.
Najbliższe tygodnie będą festiwalem zohydzania i upolityczniania WOŚP-u. Zresztą obserwowaliśmy to już w poprzednich latach. Nie możemy godzić się na to, aby akcja jednocząca Polaków już od 24 lat stała się narzędziem w rękach pałających nienawiścią polityków. W internecie już teraz pojawiają się hasła, że wyborcy PiS nie powinni korzystać ze sprzętu fundowanego przez WOŚP, czyli przez nas - Polaków. Nie dajmy się wciągnąć w ten podział - sprzęt, podobnie jak cała Orkiestra grają dla wszystkich. Brońmy tego.

Czytelniczka naTemat napisała pod jednym z naszych tekstów bardzo ważne zdanie. – Przy zaangażowaniu ludzi dobrej woli i prywatnych firm, dzięki postawie PiS, Owsiak może pobić rekord. Ot tak na przekór złej woli – czytamy. I popieramy.

#DamWięcejNaWOŚP

Napisz do autora: krzysztof.majak@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...