"Przebudzenie mocy" obudziło miliony i zarobiło miliard. Tyle warte są Gwiezdne Wojny

"Gwiezdne wojny" pobiły rekord wszech czasów. Do tej pory zarobiły już miliard dolarów w mniej niż 14 dni.
"Gwiezdne wojny" pobiły rekord wszech czasów. Do tej pory zarobiły już miliard dolarów w mniej niż 14 dni. Fot. Stefano Buttafoco/ shutterstock
"Przebudzenie mocy" właśnie pobiło rekord wszech czasów. Siódma część sagi Gwiezdnych Wojen zarobiła już miliard dolarów w zaledwie 12 dni! Tak ogromny sukces jest ewenementem, zwłaszcza, że na swoją premierę cały czas czekają Chiny, które ostateczny bilans powiększą o kolejne setki milionów.


Miliard dolarów z samej sprzedaży biletów w mniej niż dwa tygodnie – poinformowała z dumą zaangażowana w produkcję i dystrybucję firma Walt Disney. Film jako pierwszy w historii kinematografii osiągnął taką kwotę w mniej niż dwa tygodnie od premiery. A ostateczny bilans jeszcze długo będzie rósł, ponieważ dopiero 9 stycznia będzie miał swoją premierę w Chinach, drugim największym rynku filmowym świata.

W Stanach Zjednoczonych, tylko podczas pierwszego dnia, film ''Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy"'' zarobił 300 milionów dolarów. W Los Angeles, żeby kupić bilety na premierowy pokaz, trzeba było stać w kolejce do kasy nawet kilkanaście godzin. Ale jak mówią fani – warto było. Poprzedni kasowy rekord należał do filmu „Jurassic World”, który w czerwcu dobił do pułapu miliarda dolarów w ciągu 13 dni. – Już prawie trzeba przepisywać księgę rekordów dla tego filmu – powiedział o „Przebudzeniu mocy” Paul Dergarabedian, analityk firmy Rentrak, zajmującej się badaniem mediów.

Jak już pisaliśmy w naTemat, zainteresowanie „Przebudzeniem mocy” jest tak duże, że wytwórnia The Walt Disney Studios myśli już o kolejnych odsłonach sagi. Te mają się ukazywać tak długo, jak długo będzie się utrzymywać duży popyt na „Gwiezdne wojny”. I jak widać, fani mogą być spokojni o kolejne części przez długi czas.


źródło: CNN

Napisz do autorki: kalina.chojnacka@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...