Steven Seagal… Serbem. Gwiazdor kina akcji zmienił obywatelstwo

Steven Seagal ma serbskie obywatelstwo
Steven Seagal ma serbskie obywatelstwo Featureflash / Shutterstock.com
Znany z ról twardzieli wymierzających sprawiedliwość, stał się Serbem. Urodzony w USA Seagal, swoje dalsze życie widzi daleko od ojczyzny. W poniedziałek otrzymał nowy paszport i ma zamiar z niego korzystać. Nie jest pierwszy – szlaki przetarł mu kolega po fachu, Gerard Depardieu, dziś zadeklarowany Rosjanin.


Steven Seagal zakochał się w Serbii i właśnie tam chce żyć. Oficjalnie aktor i mistrz sztuk walki wschodniej jest jej obywatelem. Pod koniec 2015 r. odwiedził Belgrad dwukrotnie, gdzie zapowiedział otwarcie szkoły aikido. Dwukrotnie spotkał się z prezydentem kraju Tomislavem Nikoliciem i premierem Aleksandarem Vucziciem. A ci widzą go w jeszcze w roli szkoleniowca sił specjalnych. Teraz nie będzie ku temu żadnych przeciwwskazań.

31 grudnia Seagal zaprezentował w Belgradzie zgoła inne, muzyczne umiejętności. Mieszkańcy mogli posłuchać aktora, który śpiewał i grał na gitarze pod gołym niebem. Czy w taki sposób będzie promować Serbię? Nie wiadomo, ale ma zamiar "zrobić wszystko", by wszyscy o niej usłyszeli. Jak dotąd zasłynął z nazywania Władimira Putina jednym z "najwspanialszych przywódców", o czym pisaliśmy w naTemat. Przypomnijmy też, że Serbii do Rosji jest coraz bliżej – więź między państwami mocno się zacieśnia, co Seagalowi może przypaść do gustu.

źródło: Daily Mail

Napisz do autorki: karolina.blaszkiewicz@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Od dziś zupełnie nowe naTemat.pl 4.0. To największa zmiana w historii serwisu
0 0Grupa naTemat nigdy nie była tak popularna jak teraz. Dziękujemy!

O TYM SIĘ MÓWI

0 0Elitarna grupa zaczyna szukać Woźniaka-Staraka. Jeden z nurków zdradza szczegóły
0 0Co dalej z poszukiwaniami Woźniaka-Staraka? Mamy najnowszy komentarz policji
0 0Hejterzy śmieją się z jego roli w filmie Tarantino. Jednak to Rafał Zawierucha "wygrał życie"