"Jak dają, to ciężko nie brać". Korwin-Mikke to kolejny bogacz, który odbierze 500 zł na dziecko

Janusz Korwin-Mikke ma 74-lata i jest szczęśliwym tatą sześciorga dzieci, w tym dwoje ze związku z partyjną działaczką.
Janusz Korwin-Mikke ma 74-lata i jest szczęśliwym tatą sześciorga dzieci, w tym dwoje ze związku z partyjną działaczką. Fot. Lukasz Cynalewski / Agencja Gazeta
– Mam dwoje niepełnoletnich dzieci, więc jak będą dawać 500 zł na dziecko to przecież ciężko nie brać – mówi Janusz Korwin-Mikke, który należy do grona tych ludzi, do których rząd Beaty Szydło apeluje o niepobieranie zasiłku. Dlaczego? Bo ma majątek szacowany na prawie 10 mln złotych.


Chociaż Janusz Korwin-Mikke przegrał z kretesem ostatnie wybory parlamentarne, nie musi się martwić o finanse. Jego majątek szacuje się na 10 mln złotych. Polityk z partii "Korwin"posiada siedem działek, a jego wszystkie nieruchomości są warte łącznie prawie 10 milionów złotych. Do tego trzeba jeszcze doliczyć sporą pensyjkę jaką Korwin-Mikke zarabia w Europarlamencie. To czyni go jednym z najbogatszych europosłów. Co jednak nie znaczy, że zasiłku pobierać nie będzie, bo jak dają to weźmie.

I jak widać na nic zdają się apele ministra rozwoju Mateusza Morawieckiego o to, żeby bogaci postąpili honorowo i nie pobierali zasiłku. W podobnym tonie wypowiada się wiele majętnych osób.

Jak już pisaliśmy w naTemat projekt 500 złotych na dziecko wzbudza spore emocje, ponieważ zakłada wypłaty dla wszystkich rodzin (nie tylko najbiedniejszych), które mają dwójkę dzieci i więcej. Jedną z takich osób jest Izabella Łukomska-Pyżalska, prezes Warty Poznań i bizneswoman, która może się pochwalić sześciorgiem dzieci i zamierza pobierać należny jej zasiłek. Program "Rodzina 500 plus" ma ruszyć w kwietniu tego roku.

źródło: Se.pl

Napisz do autorki: kalina.chojnacka@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...