W TVP 2 nie będzie już miejsca dla niektórych kabaretów. "Stawiamy na śmiech, nie na rechot"

Na antenie TVP nie zobaczymy już m.in. kabaretu Paranienormalni.
Na antenie TVP nie zobaczymy już m.in. kabaretu Paranienormalni. Fot. Materiały prasowe
Na kanale TVP 2 mają pojawić się nowe kabarety. To jedna z zapowiadanych przez Prawo i Sprawiedliwość zmian, które mają przywrócić misyjność polskiej telewizji. Nowy cykl pojawi się od marca w piątkowe wieczory i będzie nosił nazwę „Scena Komediowa Dwójki”. W założeniu ma to być powrót do kabaretu literackiego.


- Stawiamy na śmiech, nie na rechot. Tę zasadę wykorzystamy w nowej formule kabaretowej -mówi Maciej Chmiel, który zarządza TVP 2.. Stacja nadal ma jednak transmitować popularne gale kabaretu w Mrągowie, Koszalinie i Opolu.

TVP nawiązała bliską współpracę z działającym na warszawskim Placu Zbawiciela Klubem Komediowym. Nowy program ma wypełnić lukę po programie "Paranienormalni Tonight", który stracił miejsce w ramówce po zmianie władz TVP przez partię rządzącą.

Na razie nie wiadomo, jak długo w publicznej telewizji będzie "Latający Klub 2, czyli wieczór kabaretowy" prowadzony przez Marcina Wójcika i Roberta Górskiego. Od występujących w nim satyryków obrywają niemal wszyscy politycy - również ci z Prawa i Sprawiedliwości. Pytanie, czy ekipa Kaczyńskiego uzna to za śmiech czy może rechot?źródło: WirtualneMedia.pl

Napisz do autora: piotr.celej@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...