Kluby "Gazety Polskiej" jadą wspierać "węgierskich braci". Sakiewicz wystąpi z Orbánem

Kluby "Gazety Polskiej" jadą wspierać "węgierskich braci". Sakiewicz wystąpi z Orbánem
Kluby "Gazety Polskiej" jadą wspierać "węgierskich braci". Sakiewicz wystąpi z Orbánem Fot. Filip Klimaszewski / Agencja Gazeta
Od 2 do 4 tys. klubowiczów "Gazety Polskiej" wyruszy dziś w podróż na Węgry. Przez 4 dni będą solidaryzować się z Viktorem Orbánem. Polityk krytykowany za swoje reformy ma spotkać się z Polakami we wtorek.

Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej" i szef jej klubów Ryszard Kapuściński chcą "podtrzymać dobrą tradycję wspierania węgierskich braci". Dlatego od końca lutego namawiali sympatyków do wspólnego, czwartego wyjazdu na Węgry. Udział zadeklarowało kilka tysięcy osób. – Odkąd premier Viktor Orbán jest atakowany przez lewicę i Unię Europejską za swoje reformy gospodarcze i działania, musimy go wspierać – tłumaczył "Gazecie Wyborczej" Kapuściński.

We wtorek z okazji rocznicy odzyskania przez kraj niepodległości Orbán wygłosi przemówienie. A towarzyszyć będzie mu Sakiewicz, który również zabierze głos. Obaj pojawią się pod Muzeum Narodowym w Budapeszcie. Jednocześnie w mieście dojdzie do protestów wobec polityki rządu. Jak pisaliśmy, Węgrzy sprzeciwiają się m.in. reformom w edukacji. Wprowadzane zmiany nie podobają się ponad 60 proc. społeczeństwa.

źródło: wyborcza.pl

Napisz do autorki: karolina.blaszkiewicz@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...