Macierewicz odsuwa prokuratorów związanych ze śledztwem smoleńskim. I wysyła ich poza Warszawę

Szef MON wysłał smoleńskich prokuratorów do innych jednostek
Szef MON wysłał smoleńskich prokuratorów do innych jednostek Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Sześciu bądź siedmiu prokuratorów związanych z śledztwem smoleńskim skierowano do odległych jednostek. Wiele wskazuje, że decyzję o ich przeniesieniu samodzielnie podjął Antoni Macierewicz.

Odsunięci prokuratorzy rozpoczną pracę poza Warszawą - informuje tvn24.pl. Portal ustalił, że chodzi o m.in. jednostki w Hrubieszowie i Bartoszycach. Zmieni się położenie, ale i status wojskowych. – (...) Są przede wszystkim żołnierzami zawodowymi i w związku z tym, oprócz pełnienia funkcji prokuratora muszą być dyspozycyjni, stosownie do zadań stawianych im przez ministra obrony narodowej – wyjaśnił Bartłomiej Misiewicz, rzecznik ministra obrony narodowej.

Wśród przeniesionych znaleźli się mjr Marcin Maksjan, ppłk Janusz Wójcik i jeden z oskarżycieli zajmującym się śledztwem smoleńskim. Pierwszy informował media o oficjalnym stanowisku Naczelnej Prokuratury Wojskowej, drugi będąc jej rzecznikiem przedstawiał choćby ostateczne zdanie biegłych na temat katastrofy.

Nie wiadomo, czy Macierewicz konsultował decyzję o przeniesieniu prokuratorów ze Zbigniewem Ziobro i Bogdanem Święczkowskim. Komentarza w tej sprawie odmówił pełniący obowiązki szefa Wojskowej Prokuratury Okręgowej, ppłk. Anatol Salwa.

źródło: tvn24.pl

Napisz do autorki: karolina.blaszkiewicz@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. [/b] "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"

Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"

Roman GiertychRoman Giertych

Oj, ciężko doradzić coś dobrego. Oj, ciężko. Ale trudno coś wymyślimy. A gdyby tak powiedzieć, że z Trumpem bawiliście się, kto pierwszy podpisze? Pan mu powiedział, że jest Pan mistrzem szybkiego podpisu, a on nie chciał dać wiary.