Kto przeżyje w grupie śmierci? Naszym zdaniem Niemcy i Holandia

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta
Wczoraj napisaliśmy, że grupa A jest najsłabszą w historii wielkich impreza. Dla odmiany, grupa B na pewno znajduje się w czołówce tych najlepszych. Jest dowodem na fakt, że Euro stoi na dużo wyższym poziomie niż Mundial. Niemcy, Holandia, Portugalia, Dania. Na mundialach zespoły tej klasy spotykają się często w półfinałach. Kto przetrwa to "Starcie Tytanów"? Postawiłbym na Niemcy i Holandię. Ale postawiłbym bardzo niewiele.Kontynuujemy naszą analizę grup Euro. Dzisiaj, czas na grupę B.

Kto wyjdzie z grupy A?

Niemcy

"Piłka nożna to gra w której ..." Znacie chyba powiedzenie Garry'ego Linekera?
Niemcy konsekwentnie udowadniają, że nasz kat z 1986 roku miał rację. Od tego czasu, podczas wielkich imprez tylko dwa razy nie wyszli z grupy. Ostatnia taka klęska miała miejsce w 2004 roku w Portugalii.


Nasi zachodni sąsiedzi nawet porażkę potrafią przekuć w sukces. Wyciągneli wnioski, zmienili styl gry i wychowali całą generację znakomitych piłkarzy.
Takich jak Ozil, Schweisteiger, Podolski... długo by wymieniać. Ci zawodnicy kompletnie odmienili dotychczasowy styl gry reprezentacji.
Do typowo niemieckiej solidności dodali technikę i kreatywność. Dlatego zespół Loewa jest jednym z najpiękniej grających na świecie. Tyle, że zamiast
barcelońskiej "krainy tysiąca i jednego podania", mamy błyskawiczny blitzkrieg.


Dla mnie murowany kandydat do finału.

Najmocniejszy punkt? Musiałbym wymienić pół jedenastki.
Najsłabszy punkt? Psychika piłkarzy Bayernu Monachium. Po ostatnich meczach nie wyglądali na szczęśliwych i gotowych do boju na Euro. Jeśli nie wyleczyli jeszcze kaca po przegranych finałach może być problem.
Siła drużyny: 9/10


Holandia

Niby wicemistrz świata, ale moim zdaniem w RPA mieli bardzo dużo szczęścia. W sparingach wyglądają imponująco, ale jest jeden szkopuł.
Problemem Holandii jest... sama Holandia. A właściwie ego jej liderów. Kiedyś Panem i Władcą na boisku (oraz poz nim) był Cruyff. Potem rządziło słynne trio z AC Milan.

Teraz rządzić chcą wszyscy. Gdyby w drużynie "Oranje" nie było większych lub mniejszych konfliktów, byłaby co turniej kandydatem do zwycięstwa.
Ale konflikt są, a na ich podstawie możnaby nakręcić kolejny sezon "Gry o Tron". Jeśli każdy chce rządzić w drużynie to najbardziej traci sama drużyna.
Robben, Sneijder, Van Persie, Kuyt to świetni piłkarze i
jeśli tylko stworzą zgodny kolektyw powinni wyciągnąć swoją drużynę do ćwierćfinałów. Albo i dalej.

Najmocniejszy punkt? Zgraja gwiazd w ofensywie
Najsłabszy punkt? Defensywa. Stekelenburg to nie Van Der Saar, a Heitinga i Vlaar to zdecydowanie nie
Stam i De Boer
Siła drużyny: 8/10

Dania

Duńczyków zwykle w Polsce nie doceniamy (i dlatego zazwyczaj z nami wygrywają). Teraz też nikt nie oczekuje od Duńczyków wyjścia z tej arcytrudnej grupy. Ale zaraz, czy nie tak samo było podczas Euro 92?

Z historii wiemy, że raz na jakiś czas, "duński dynamit" eksploduje. A wtedy strzeżcie się rywale.

Najmocniejszy punkt? Christian Eriksen - to może być jedno z odkryć tego turnieju.
Najsłabszy punkt?Myślę, że brak piłkarzy światowej klasy, którzy mogliby, mówiąc językiem Leo Beenhakera, "zrobić różnicę". Kiedyś takimi byli bracia Laudrupowie oraz Peter Schmeichel. Teraz ze świecą szukać piłkarzy tej klasy w
kadrze Olsena.
Siła drużyny:5/10

Krótka historia początków Euro

Portugalia

Zawsze wymieniani w gronie faworytów i (prawie zawsze) sprawiające swoim fanom rozczarowanie. Drużynę Paulo Bento trafnie ocenił nasz bloger, Michał Trela. Kiedyś (najbardziej na Euro 2000) była to zgrana ekipy piłkarskich magów, młodzieżowych mistrzów świata, której przewodził Luis Figo. Genialny piłkarz i wielki przywódca.

Tamta generacja odeszła. Obecnie drużynie przewodzi Cristiano Ronaldo - genialny piłkarz, ale przywódca dość średni. W dodatku zawodzący w najważniejszych momentach (przynajmniej w reprezentacji). Do tego dochodzą problemy z dyscypliną zawodników (podczas zgrupowania ciężko ich było utrzymać w hotelu) oraz
przeciętna forma w sparingach - ostatnio 1-3 z Turcją. W tym roku Portugalia nie wygrała jeszcze meczu.

Dlatego uważam, że Portugalia ma mniejsze szanse na wyjście z grupy śmierci niż Holandia i Niemcy. Chociaż obok mnie siedzi Kuba Radomski i przekonuje, że będzie inaczej.

Najmocniejszy punkt? Cristiano Ronaldo
Najsłabszy punkt? Zbyt wielkie uzależnienie od Cristiano Ronaldo. Plus problemy zdrowotne Naniego.
Siła drużyny 6/10

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
dadHERO 0 0Polacy sprzątają Himalaje. Andrzej Bargiel wziął worki i poszedł na lodowiec. "Ilość śmieci szokuje"
Volkswagen 0 0Ciężarówka jak pociąg? Dzięki tej "elektrycznej" autostradzie nie jest to już science fiction