Kukiz'15 wie, jak zakończyć kryzys wokół Trybunału Konstytucyjnego. Rozwiązanie? Bardzo proste

Kukiz'15 chce tak zmienić Konstytucję, by Trybunał sam publikował swoje wyroki.
Kukiz'15 chce tak zmienić Konstytucję, by Trybunał sam publikował swoje wyroki. fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta
Jak podkreślają politycy Kukiz'15 ich propozycja pozwoli zarówno zachować twarz Prawu i Sprawiedliwości jak i zakończyć pat rządowy w sprawie Trybunału.

A rozwiązanie jest zaskakująco proste. Kukiz'15 chce zmienić Konstytucję tak, by Trybunał Konstytucyjny sam publikował swoje wyroki - pisze Fakt.pl. W ten sposób władza sądownicza (TK) uniezależni się od wykonawczej (rządu). Zdaniem Kukiz'15 propozycja pogodzi wszystkie strony konfliktu.
Propozycja zostanie przedłożona za kilka dni w Sejmie. – W przyszłym tygodniu rozpoczniemy rozmowy ze stronami konfliktu, liczymy, że wreszcie pojawi się dobra wola, żeby zakończyć ten konflikt – mówi rzecznik klubu Kukiz'15 Jakub Kulesza. Zdaniem klubu wprowadzenie tej zmiany w Konstytucji zapobiegnie podobnym konfliktom w przyszłości.

Jak pisaliśmy dziś w naTemat, doświadczony prokurator Tomasz Nowicki z Wydziału Śledczego Prokuratury Okręgowej Warszawa - Praga chciał wszcząć śledztwo w sprawie braku publikacji wyroku TK. Jak ustalił portal tvn24.pl, sprawa została mu jednak odebrana, a on sam wyrzucony z wydziału.

źródło: Fakt.pl, Twitter

Napisz do autorki: anna.dryjanska@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...