Gliński nie przyznał pieniędzy Jandzie, ale TV Trwam da 140 tysięcy

O. Jan Król, prawa ręka Rydzyka, zyskał 140 tys. na kampanię dla TV Trwam
O. Jan Król, prawa ręka Rydzyka, zyskał 140 tys. na kampanię dla TV Trwam Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego spełni prośby ponad 20 instytucji. To one dostaną środki od kilku tys. złotych wzwyż. Najwięcej, bo 140 tys., pośrednio otrzyma Telewizja Trwam.


Biblioteki, książnice, muzea, fundacje, ośrodki zawalczyły o pieniądze na promocję czytelnictwa i kultury. Wśród nich znalazła się spółka Bonum, którą prowadzi o. Jan Król – prawa ręka Tadeusza Rydzyka. 140 tys. złotych, o które się ubiegał, sfinansuje kampanię społeczną TV TRWAM: "Czytaj! – to najlepsza inwestycja, na jaką zawsze Cię stać".
Król jest jednym z założycieli Fundacji Lux Veritatis, do której należy telewizja i prezesem spółki Geotermia Łódź, którą zarządza z innej - wymienionej już Bonum. Firma oficjalnie zajmuje się cateringiem, prowadzeniem stołówek, sprzedażą artykułów toaletowych, medykamentów oraz "towarów używanych". Teraz poszerza działalność o tworzenie kampanii społecznych.
Z udostępnionej przez MKiDN listy wynika, że pozostałe instytucje mogą liczyć na kwoty między 5 tys. a 90 tys. złotych. Prawdopodobnie nawet złotówki nie zobaczy Krystyna Janda, której wnioski nie spełniły wymagań ministra.

Już po publikacji artykułu do redakcji wpłynęło sprostowanie od rzeczniczki ministerstwa. Anna Lutek wyjaśnia, że "Fundacja Krystyny Jandy otrzymała 150 tys. zł w ramach tegorocznych Programów Ministra KiDN". W poniższym dokumencie nie ma jednak o tym informacji.

źródło: mdkin.gov.pl

Napisz do autorki: karolina.blaszkiewicz@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...