Jest źle, ale nie tragicznie. Zremisowaliśmy mecz, który powinniśmy wygrać wysoko

Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta
Nie tak to miało wyglądać. Miało być pięknie, lekko i przyjemnie. I było. Do przerwy. A potem już tylko dramatycznie. I bez happy endu. Ten mecz miał tyle zwrotów co świetny film akcji. Skończyło się remisem. Polska -Grecja 1:1. Greckiej tragedii nie ma, ale zarówno jeden, jak i drugi zespół mocno ograniczył swe szanse na pójście dalej.- Jeżeli szybko wyjdziecie na prowadzenie, Grekom będzie już bardzo trudno wyrównać - mówił nam w środę wieczorem grecki dziennikarz. My, nie dość, że prowadziliśmy 1:0, to jeszcze graliśmy z przewagą jednego piłkarza. Dzięki, nazwijmy to po imieniu, nieocenionej pomocy sędziego. A przeciwko nam Grecy, nie potrafiący zagrać do przodu. Gdy piłkarze schodzili na przerwę, w redakcji zastanawialiśmy się, iloma wygramy golami. Innego scenariusza nie było. A tu Grecy tworzą sobie pierwszą dobrą sytuację i od razu kończą ją golem.

Polski sędzia specjalnie dla nas - grecki piłkarz wyleciał niesłusznie

Potem, mija kilkanaście minut i kolejny dramat Polaków . Świetne prostopadłe podanie, nie ma spalonego i bach. Szczęsny fauluje, musi wylecieć z boiska. On, jeden z czołowych polskich piłkarzy. Trudno o większy dramat. Od razu przypomniał się nieobecny w kadrze Artur Boruc i krytycy Franciszka Smudy już pewnie zasiadali przed klawiaturą, żeby napisać "A nie mówiłem". Teraz mógłby wejść Boruc, ale go nie ma. Po chwili wcisnęli "delete", bo Przemysław Tytoń dokonał rzeczy wielkiej. Jego pierwszy kontakt z piłką był kontaktem genialnym. Obronił rzut karny. Było piekło, a potem niebo. Choć chyba raczej czyściec, bo niekorzystny dla Polaków remis 1:1 utrzymał się do końca. W każdym razie bohaterem został ten, po którym nikt tego się nie spodziewał.

Co mecz otwarcia pokazał? Że na piłkarzy Borussii Dortmund na pewno możemy liczyć. Że swoje zgranie przekładają na kadrę. Szkoda tylko, że graliśmy niemal wyłącznie prawą stroną boiska, nie korzystając w zasadzie z będącego przecież w formie Macieja Rybusa. Grecy? Oni zwęszyli, że naszym najsłabszym ogniwem jest Sebastian Boenisch. I grali na niego. Wiedzieli co robią, bo w akcji bramkowej Boenisch się obciął. Potem nastąpiło nieporozumienie Wasilewskiego ze Szczęsnym. I Narodowy zamilkł.


Tak tuż przed meczem typowali kibice

Będą pewnie teraz głosy, że Szczęsny to antybohater. Nie zgadzam się z tym. Przy pierwszym golu nie dogadał się ze stoperem, zresztą już wcześniej popełniliśmy błąd. Karny? Wyszedł, chciał skrócić kąt, nie cofnął już nogi. Takie coś zdarza się nawet najlepszym bramkarzom świata. Piękna była scena późniejsza, jak już w tunelu oglądał obronę Tytonia. Powiedzieć, że się uradował, to nic nie powiedzieć.

Ciężko zrozumieć dlaczego Franciszek Smuda nie dokonywał zmian. Rybusa zdjął bo musiał wejść bramkarz. Ale później, mając na ławce Kamila Grosickiego i Rafała Wolskiego, nie wpuścił ich na boisko. Mimo że brakowało nam dynamicznego gościa na skrzydle i kogoś kto potrafiłby kombinacyjnie rozegrać akcję. Grosicki miał wejść, już czekał przy linii, ale rozległ się gwizdek sędziego. Końcowy.

Po meczu Smuda przyznał, że część jego piłkarzy nie wytrzymała psychicznie. Nawet jak tak rzeczywiście uważał, nie powinien przed milionem telewidzów mówić takich rzeczy.

Remis z Grekami tragedią nie jest ale mocno komplikuje nam sytuację. Ewentualna porażka z Rosją nasze szanse na awans ograniczy do minimum. A przecież w tym meczu Polska faworytem na pewno nie będzie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0"Chodziło o to, by mężczyźni odzyskali godność". Tomasz Raczek szczerze o zamknięciu "Playboya"
0 0Przestajemy zwracać uwagę na cenę i smak. Zaczyna się liczyć co innego
Zysk 0 0Mówią, że to polska "Gra o tron". Za nami premiera kolejnej części piastowskiej sagi
Brita 0 0Co powinno pić dziecko? Dobrą wodę znajdziesz nie tylko na sklepowych półkach
0 0"Chętnie przeproszę". Dziwny wpis kobiety, która oskarżyła Grodzkiego
0 0Marszałek Grodzki odpowiada na materiał TVP. Mówi o "drodze sądowej"
FELIETON MICHALIK 0 030-krotność ZUS, czyli tak PiS chce karać za rozum i kwalifikacje
INN:Poland 0 0ZUS vs. przedsiębiorcza matka: 9 lat składek to za mało, by pójść na zwolnienie
0 0Lewica pod rękę z PiS i przeciw Gowinowi. Słowa Zawiszy zaskakują
0 0"Nikt nigdy nie pytał". Kandydat na ministra o braku wyższego wykształcenia
0 0Jest szczepionka przeciwko eboli. Na razie może eksperymentalnie pomóc w zwalczeniu epidemii
0 0Myślisz, że to lenistwo, a to depresja. 10 objawów choroby, których nie rozumie otoczenie