Rosyjski naukowiec: Epoka lodowcowa za dwa lata

Grenlandia
Grenlandia Fot. flickr.com / ilovegreenland / CCBY
Według najnowszych rewelacji rosyjskiego naukowca to nie globalne ocieplenie, a mała epoka lodowcowa grozi Ziemi. Doktor Habibullo Abdusamatow zapowiada jej nadejście w ciągu najbliższych dwóch lat.


Zdaniem badacza z Rosyjskiej Akademii Nauk za dwa lata ma nastąpić raptowne ochłodzenie klimatu. Doktor Abdusamatow jest poważnym uczonym i znanym astrofizykiem. Naukowiec jest też znanym krytykiem teorii globalnego ocieplenia, dlatego jego poglądy na kwestie klimatyczne budzą sporo kontrowersji.

Aktywne Słońce

Abdusamatow swoją teorię wyjaśnia na podstawie badań zachowań słońca, którymi kieruje w rosyjskiej sekcji Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Kwestionuje negatywny wpływ emisji dwutlenku węgla do atmosfery na zmiany klimatyczne.

Zdaniem wielu naukowców to właśnie emisja CO2 przyczynia się do globalnego ocieplenia. W przeciwieństwie do nich, rosyjski uczony kolejne ocieplenia i ochłodzenia klimatu wyjaśnia cyklami aktywności Słońca. Chodzi konkretnie o długotrwały wzrost intensywności promieniowania słonecznego, który nastąpił w ciągu ostatnich 100 lat.

Sądny rok 2055

Jego teoria całkowicie zaprzecza ostatnim rewelacjom naukowców z kilku renomowanych światowych uniwersytetów. Uczeni z Cambridge, Londynu, Florydy i Bergen po przeprowadzeniu wspólnych badań nad klimatem ustalili, że w ciągu 1500 lat nie grozi nam epoka lodowcowa. "Nature Geoscience" wyjaśnia, że zlodowacenie nie nastąpi, dopóki nie zmniejszy się ilość dwutlenku węgla w atmosferze. Ich zdaniem prędzej powinniśmy się obawiać wzrostu globalnej temperatury.Według wielu obliczeń globalne ocieplenie na Ziemi ma mieć swój punkt krytyczny w 2055 roku. Abdusamatow twierdzi coś zupełnie odwrotnego. Jego zdaniem wtedy ma właśnie nastąpić największe nasilenie chłodów. Rosyjski naukowiec przypomina, że Ziemia weszła już w nową epoką lodowcową w 90. latach XX wieku, a każdemu oziębieniu klimatu towarzyszyły epidemie i nieurodzaje.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
MAMA:DU 0 0Ją okrzyknięto "babą od zboków", jej uczniów "zboczonymi". Psycholożka zdradza, co robi na WDŻ
0 0Czy istnieje męska depresja poporodowa? Terapeuta o tym, z czym przychodzą do niego polscy mężczyźni
0 0Chcesz być eko, ale nie wiesz, jak zacząć? Oto 15 BANALNYCH sposobów na zero waste
0 0Podstawowy argument antyszczepionkowców obalony! Prawnik wyjaśnia najprościej, jak się da
0 0Wypijają 18 l mleka na śniadanie. Liczba porodów 44-latki zadziwia, a wkrótce kolejny

DZIEJE SIĘ

0 0"Gwarantuję, że idę do Sejmu". To on miał oddać mandat Piotrowiczowi
0 0Piotrowicz jednak nie trafi do Sejmu! PiS ucina spekulacje