Dlaczego poseł PiS pokazał w Sejmie środkowy palec? Zdaniem Jacka Sasina to wina... Janusza Palikota

Jacek Sasin winą za "schamienie" w parlamencie obarcza Janusza Palikota.
Jacek Sasin winą za "schamienie" w parlamencie obarcza Janusza Palikota. Fot. Adam Stepien / Agencja Gazeta
Poseł Piotr Pyzik (PiS) podczas nocnych, czwartkowych obrad na temat Trybunału Konstytucyjnego, pokazał politykom z opozycji środkowy palec. Mogłoby się wydawać, że Prawo i Sprawiedliwość, zawstydzone niekulturalnym zachowaniem swojego członka, wymusi na nim przeprosiny. Okazuje się, że co prawda partia rządząca ma nadzieję, że do takich sytuacji w przyszłości nie będzie dochodziło, ale winą za zachowanie swojego członka obarcza innych.


– Od czasu kiedy jestem posłem, obserwuję konsekwentne schodzenie na manowce obyczajów parlamentarnych. W mojej opinii jest to spuścizna poprzednich dwóch kadencji, kiedy ówczesna koalicja PO-PSL traktowała opozycję w taki sposób, w jaki nigdy wcześniej żadne inne siły polityczne nie były traktowane. Mieliśmy do czynienia z lekceważeniem, chamstwem i arogancją – powiedział Jacek Sasin w rozmowie z serwisem wPolityce.pl. Według posła winę za tę sytuację ponosi… Janusz Palikot, którego Sasin nazywa „czynnikiem, który doprowadził do schamienia obyczajów parlamentarnych”.


Jacek Sasin twierdzi, że schamienie Palikota i jego ludzi udzieliło się nawet tym, których nigdy by o to nie posądził. Czyli poseł Pyzik nie jest winny pokazania środkowego palca podczas obrad w Sejmie. – Pragę zwrócić uwagę, że w czasie prac nad ustawą o Trybunale Konstytucyjnym, kiedy doszło do wyżej wspomnianego incydentu z udziałem posła Pyzika, mieliśmy do czynienia z niesamowitym popisem niewybrednych ataków opozycji – tłumaczy kolegę Sasin. Przyznał jednak, że sytuacja, w której parlamentarzystom puszczają nerwy, jest zła i wyraził nadzieję, że już się to nie powtórzy.Poseł Sasin jest spokojny o polityków z Prawa i Sprawiedliwości - wie, że nie dopuszczą się bójek w Sejmie. Jednak nie może ręczyć za opozycję. Jednak w rozmowie z wPolityce.pl zagwarantował, że on i jego partyjni koledzy zrobią wszystko, żeby uspokoić atmosferę.


Jak pisaliśmy w naTemat.pl, Piotr Pyzik w Sejmie pracuje już drugą kadencję. Współtworzył struktury PiS w województwie śląskim i był etatowym pracownikiem partii oraz polskiego biura Europejskich Konserwatystów i Reformatorów. W młodości działał w Niezależnym Zrzeszeniu Studentów Politechniki Śląskiej oraz w Solidarności.

Na swojej stronie przedstawia się jako "Gliwiczanin, Ślązak, a nade wszystko patriota, dumny z wielowiekowej historii swojej Ojczyzny. Pracę i służbę dla Polski traktuje jako swój obywatelski obowiązek i powinność wobec współczesnych oraz tych Rodaków, którzy swą pracą i ofiarą tworzyli historię Rzeczypospolitej".

źródło: wPolityce.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0"Nasz prezydent, Wasz premier". Tak opozycja może pokonać Dudę w wyborach prezydenckich
POLECAMY 0 0Możecie ich nie znać, ale zaraz o nich usłyszycie. 10 gwiazd nowego Sejmu, które mogą namieszać
Światowy Dzień Szefa 0 0Twój szef cię nienawidzi? Nie musisz się zwalniać. Oto co powinieneś zrobić
FELIETON 0 0"W trzy miesiące zarobisz tyle, ile przez całą kadencję". Oto metody, którymi PiS może wyrwać Senat
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Krystyna Janda znów to zrobiła. Jeden obraźliwy wpis skasowała, drugi pozostał

POZNAJ DADHERO.PL

DADHERO.PL 0 0Nie wiesz, co to emocje, jeśli nie byłeś przy porodzie. Spróbuj mnie przekonać, że jest inaczej
0 0Tata po szwedzku. Gdy zobaczyłem, jakimi super ojcami są Szwedzi, z początku nie mogłem uwierzyć
0 0Ruszamy z dadHERO.pl, lifestyle'owym serwisem dla ojców
0 0Byliśmy w nowym bastionie "dobrej zmiany" i wiemy, skąd prawie 90 proc. poparcia dla PiS
0 0Wynik KO z Białegostoku to lekcja dla całej opozycji. Oto człowiek, który zrobił najlepszą kampanię
WYWIAD 0 0"Towarzystwo wzajemnej adoracji". W jej okręgu PiS zmiażdżyło PO, mówi o błędach własnej partii
0 0"Będę rozmawiała ze wszystkimi". Lidia Staroń mówi o Senacie