Małgorzata Raczyńska ma zastąpić Jacka Kurskiego. Ale odwołany prezes zostaje jako pełniący obowiązki do października

Małgorzata Raczyńska, która prowadziła kanał internetowy PiS została nowym prezesem TVP.
Małgorzata Raczyńska, która prowadziła kanał internetowy PiS została nowym prezesem TVP. Fot. Sławomir Kamiński / AG
Pogłębia się chaos informacyjny wokół zmiany prezesa TVP. Zaraz po odwołaniu Jacka Kurskiego informowano, że zdominowany przez PiS organ ma wybrać na to stanowisko Małgorzatę Raczyńską. Jednak po około dwóch godzinach okazało się, że Kurski zostaje jako pełniący obowiązki do 15 października, czyli zakończenia konkursu.


Jacek Kurski nie jest już prezesem Telewizji Polskiej. Tuż po godzinie 15 pojawiła się informacja o jego odwołaniu przez Radę Mediów Narodowych. Niezależna podała, że nowy szef TVP ma zostać wybrany do 15 października.


Narodową telewizją pokieruje Małgorzata Raczyńska – donosi branżowy miesięcznik "Press". Podobne informacje podają na Twitterze Agnieszka Burzyńska z "Faktu" i Andrzej Gajcy z "Rzeczpospolitej". Nowa prezes ma zostać przedstawiona pracownikom jeszcze dzisiaj około godziny 18 – pisze w "Do Rzeczy" Kamila Baranowska. Drugą z kandydatek była Anita Gargas, dyskusja o następczyni Jacka Kurskiego miała się odbyć w poniedziałkowy wieczór w gronie ścisłego kierownictwa PiS.

Jednak tuż po godzinie 18 portal Niezależna.pl podał, że Kurski zostaje przy Woronicza do połowy października. Wtedy ma się skończyć konkurs, w którym wybrany zostanie pełnoprawny prezes TVP. Jeśli potwierdzą się doniesienia z obozu PiS będzie to właśnie Małgorzata Raczyńska.


To była dziennikarka, za poprzednich rządów PiS szefowa TVP 1. Później prowadziła wywiady z politykami dla kanału internetowego Prawa i Sprawiedliwości. W 2014 roku trafiła do biura Europejskiej Frakcji Konserwatystów i Reformatorów w Parlamencie Europejskim. Od marca 2016 Raczyńska była doradcą zarządu TVP.

O Raczyńskiej pisaliśmy w sierpniu 2014 roku. Była korespondentka TVP w Nowym Jorku i Bonn ostatecznie pożegnała się z mediami publicznymi w 2008 roku, kiedy przestała być dyrektorem TVP 1. Zaczęła prowadzić wywiady publikowane na YouTube. Jako że rozmawiała wyłącznie z politykami PiS szybko zdecydowano się porzucić pozory i zaangażowano Raczyńską do tworzenia TV PiS.

Kandydaturę krytykują nawet publicyści wspierający PiS.
Bardzo krytyczną sylwetkę byłej szefowej TVP opublikował w 2007 roku "Dziennik". – Nie nadaje się na to stanowisko. Nie jest w stanie poradzić sobie z takim zadaniem – mówił o Raczyńskiej Bronisław Wildstein, były prezes TVP.

źródło: "Press"]"Press"[/url]

Napisz do autora: kamil.sikora@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0"Cały dom robi we wiadra". Sławojki i wychodki w środku polskiego miasta
0 0Przekop mierzei przyciąga turystów. Nie wszyscy się cieszą
0 0Będzie nowy serial w świecie "Star Wars". Jest mroczny zwiastun

TRAGEDIA W TATRACH

ANETA OLENDER 0 0"Ludzie mają to gdzieś". Demontaż krzyża na Giewoncie to absurd, problem tkwi gdzie indziej
0 0Dzieci, dwie kobiety i Czech. Wiadomo, kim były osoby, które zginęły w Tatrach

TYLKO W NATEMAT

ELIZA MICHALIK 0 0Przestańcie mówić o “farmie trolli”. Oto, czym naprawdę jest afera w resorcie Ziobry
NOWE INFORMACJE 0 0Tak małżeństwo Szmydt wspólnie mogło niszczyć sędziów na Twitterze

DZIEJE SIĘ

0 0"Lodowiec cofnął się o 2 kilometry". Polak na własne oczy widział, co w Arktyce zrobiła zmiana klimatu
0 0Widać dym z kosmosu. Tak płoną lasy w Amazonii i na Syberii. To NIE JEST lokalny problem