Włoszka zmarła w drodze powrotnej ze Światowych Dni Młodzieży. Tamtejsze media mówią o panice wśród pielgrzymów

Susanna zmarła w drodze powrotnej do domu.
Susanna zmarła w drodze powrotnej do domu. Fot. Susanna Rufi/Facebook.com
Susanna Rufi, studentka uniwersytetu w Cambridge zmarła w drodze do rodzinnych Włoch. Kiedy wracała z Krakowa poczuła się źle. Przyjęto ją do szpitala w Wiedniu, gdzie zmarła. Okazało się, że prawdopodobnie zaraziła się bakteriowym zapaleniem opon mózgowo-rdzeniowych. Jak podkreślają specjaliści, mimo że choroba jest bardzo zakaźna, nie ma powodów do paniki w Polsce.


Włoska agencja prasowa Ansa informuje o „stanie alarmu”, który ma panować wśród włoskich pielgrzymów, którzy brali udział w ŚDM, a szczególnie wśród tych, którzy tak jak 21-latka mieszkali w krakowskiej wiosce Casa Italia. Konferencja Episkopatu Włoch apeluje do włoskiej młodzieży o przeprowadzenie badań profilaktycznych, które mogą uratować życie zarażonym, jednak zastrzega, że nie ma powodów do paniki.

Już teraz do szpitali na północy Włoch zgłosiło się kilkastet osób. Ponad 120 osób, które mogły mieć kontakt z Susanną poddano już profilaktycznej terapii antybiotykowej, w tym członków rodziny, u której mieszkała Włoszka podczas ŚDM. Krakowski Sanepid podkreśla, że Rufi mogła zarazić się chorobą jeszcze przed przyjazdem do Polski, ale wyniku osłabienia organizmu choroba się uaktywniła.

Mimo że Światowe Dni Młodzieży można uznać za udane pod względem organizacyjnym, to właśnie Sanepid ma najwięcej pracy po ich zakończeniu. Jak pisaliśmy w naTemat.pl, oddział mundurowych ze Szczecina nie dojechał do Brzegów, ponieważ funkcjonariusze zatruli się jedzeniem. Sanepid ma odwiedzić wszystkie punkty na trasie pechowych policjantów. Rzecznik szczecińskiego komendanta policji, Mariusz Ciaraka zapewnia, że ustalana jest przyczyna zatrucia.


źródło: Wirtualna Polska
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Zupełnie nowe naTemat.pl 4.0. To największa zmiana w historii serwisu
0 0Grupa naTemat nigdy nie była tak popularna jak teraz. Dziękujemy!

O TYM SIĘ MÓWI

0 0Elitarna grupa zaczyna szukać Woźniaka-Staraka. Jeden z nurków zdradza szczegóły
0 0Co dalej z poszukiwaniami Woźniaka-Staraka? Mamy najnowszy komentarz policji
0 0Hejterzy śmieją się z jego roli w filmie Tarantino. Jednak to Rafał Zawierucha "wygrał życie"