Wiadomo kto zastąpi Orłosia w "Teleexpressie". Michał Cholewiński pracował w TVN24, ale odnalazł się w nowej TVP

Michał Cholewiński, pracujący dotychczas w TVP INFO, a wcześniej w TVN24, zastąpi Macieja Orłosia w "Teleexpressie".
Michał Cholewiński, pracujący dotychczas w TVP INFO, a wcześniej w TVN24, zastąpi Macieja Orłosia w "Teleexpressie". Fot. Zrzut ekranu z TVP INFO
Po odejściu Macieja Orłosia z "Teleexpressu" poszukiwania następcy nie trwały długo. Został nim Michał Cholewiński, przez wielu widzów kojarzony jeszcze z TVN24, gdzie pracował przez 8 lat. Od 2014 roku był prowadzącym serwisy w TVP INFO i doskonale odnajdywał się w nowych realiach. Teraz będzie mógł pokazać się większej widowni, choć zadanie zastąpienia Macieja Orłosia do łatwych nie należy.


Maciej Orłoś po ćwierć wieku odszedł z "Teleexpressu", Klaudiusz Pobudzin, od niedawna szef dziennika, stanął przed wyzwaniem zastąpienia legendarnego dziennikarza. W Telewizji Republika prawie nikt już nie został, więc sięgnął po zasoby z TVP.

Nowym prowadzącym "Teleexpress" zostanie Michał Cholewiński, dotychczas prowadzący serwisy informacyjne w TVP INFO – podaje serwis wirtualnemedia.pl. Ciekawa jest droga zawodowa następcy Macieja Orłosia, bo Cholewiński przeszedł do TVP z TVN24. I to jeszcze za poprzednich władz państwowej telewizji.

Mimo tego bez problemu odnalazł się w nowych realiach. A jego awans do "Teleexpressu" tylko tego dowodzi. Nie ma jednak wątpliwości, że trudno mu będzie zastąpić Orłosia. Na razie TVP skupia się na przekonaniu, że odejście dziennikarza to nie efekt nowego kierownictwa redakcji. Potwierdza to też sam Orłoś w rozmowie z "Press".

– Dziś na zakończenie nie mam dla Państwa żadnej śmiesznostki. Muszę powiedzieć coś całkiem serio - to mój ostatni "Teleexpress", żegnam się z państwem – powiedział dziennikarz podczas ostatniego wydania, które poprowadził.

Napisz do autora: kamil.sikora@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...