Wstydzą się, że zagrali w "Smoleńsku"? Naczelny portalu filmowego: Ludzie piszą i proszą, by usunąć ich z listy

Część twórców prosi o usunięcie ich z listy opublikowanej przez jeden z branżowych portali.
Część twórców prosi o usunięcie ich z listy opublikowanej przez jeden z branżowych portali. Fot. Zrzut ekranu z YouTube/FundacjaSmolensk2010
Za nieco ponad tydzień film "Smoleńsk" trafi do kin. Na razie w sieci pojawiła się lista jego twórców. I niektórzy z nich już proszą o wykreślenie ich nazwisk. Przy filmie pracowali m.in. satyryk Marcin Wolski (jako scenarzysta) czy kuzyn Prezesa Jan Tomaszewski ("konsultant ds. obyczajowych").


To jedna z dłużej wyczekiwanych premier w polskiej polityce. 9 września do kin trafi film "Smoleńsk". Już z trailera i galerii oficjalnych zdjęć znamy część twórców. Ale pełną listę poznaliśmy dopiero dzięki branżowemu portalowi FilmPolski.pl, który opublikował pełną listę płac.

I niektórzy już proszą, by usunąć z niej ich nazwiska, o czym poinformował naczelny portalu. Jak widać nie chcą być łączeni z kontrowersyjną produkcją o katastrofie smoleńskiej.
A przy filmie pracowali m.in. scenarzyści Tomasz Łysiak i Marcin Wolski, od niedawna szef TVP2. Ciekawa jest też lista konsultantów. Widnieje wśród nich Jan Tomaszewski (zapewne chodzi o kuzyna Jarosława Kaczyńskiego), który był "konsultantem ds. obyczajowych". Z kolei konsultantem ds. lotnictwa jest Artur Wosztyl, pilot Jaka-40, który wylądował w Smoleńsku.

źródło: FilmPolski.pl

Napisz do autora: kamil.sikora@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...