Platforma Obywatelska ma dość problemów z Hanną Gronkiewicz-Waltz? Rozważają referendum w sprawie jej przyszłości

Nad Hanną Gronkiewicz-Waltz zawisło widmo referendum.
Nad Hanną Gronkiewicz-Waltz zawisło widmo referendum. Fot. Adam Stępień / AG
Według nieoficjalnych informacji podanych przez RMF FM, nad prezydent Warszawy Hanną Gronkiewicz-Waltz zawisło widmo referendum. Rozważać je ma… Platforma Obywatelska.


Problemy rosnące wokół tzw. „dzikiej reprywatyzacji” mogą mieć wpływ na przyszłość Hanny Gronkiewicz-Waltz. Jeżeli potwierdzą się informacje, do których dotarła redakcja RMF FM, okaże się, że kredyt zaufania wobec prezydent Warszawy w Platformie Obywatelskiej już się wyczerpał.

W poniedziałek zbierze się zarząd krajowy Platformy. Podczas obrad jedną z rozważanych możliwości miałoby być rozpisanie referendum w sprawie przyszłości Gronkiewicz-Waltz na stanowisku prezydenta stolicy. Według informacji radia, w strukturach partii już kilka miesięcy temu prowadzono rozmowy na temat afery reprywatyzacyjnej.

Proponowano między innymi dymisje wszystkich warszawskich wiceprezydentów. Hanna Gronkiewicz-Waltz miała protestować przeciwko wszystkim pomysłom, które członkowie PO mieli na zgaszenie tzw. „afery reprywatyzacyjnej”.

Sesja Rady Warszawy z 1 września 2016 roku przejdzie do historii. Naprzeciw tłumu rozwścieczonego przekrętami przy reprywatyzacji stanęła Hanna Gronkiewicz-Waltz, która od 10 lat rządzi stolicą. Jej wyjaśnienia rozjuszyły ludzi jeszcze bardziej. Wyjaśnienia prezydent Warszawy sprawdziliśmy tutaj.


źródło: RMF FM
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...