„Panowie podeksperci! A może wy lubicie ekshumacje?”. Klaudia Jachira krytykuje odkopywanie ofiar katastrofy smoleńskiej

Klaudia Jachira w dowcipny sposób komentuje najnowszy pomysł PiS o potrzebie ekshumacji wszystkich ofiar katastrofy smoleńskiej.
Klaudia Jachira w dowcipny sposób komentuje najnowszy pomysł PiS o potrzebie ekshumacji wszystkich ofiar katastrofy smoleńskiej. Facebook / Klaudia Jachira
Klaudia Jachira o samej sobie pisze, że jest dyplomowaną aktorką zaangażowaną społecznie i politycznie. Nie boi się w artystyczny sposób wyrażać swoich opinii. I rzeczywiście, jej ostatni film dobitnie wyśmiewa pomysł ekshumacji ofiar katastrofy smoleńskiej.

Ostatnio zasłynęła w sieci filmem nakręconym w fabryce, która posłużyła rok temu za scenografię do spotu reklamowego Beaty Szydło, mającego udowodnić tezę o Polsce w ruinie. Najnowszy film jest jeszcze śmielszy. Choć niektóre żarty są z pogranicza czarnego humoru, to całość powinna dać do myślenia członkom PiS, którzy na trumnach ofiar katastrofy robią politykę.
Podkomisja smoleńska postanowiła odkopać zwłoki ofiar katastrofy smoleńskiej. No chyba, że ktoś został skremowany, to mu się upiekło, że tak powiem. Reszta znowu stanie do apelu” komentuje Jachira. Sugeruje, że politycy PiS naoglądali się thrillerów w stylu „Walking Dead” i chcą nakręcić własną opowieść o zombie.

Jachira podkreśla, że w ostatniej scenie filmu Smoleńsk wyraźnie jest pokazane, jak wszystkie ofiary katastrofy wstają i idą. Na wschód. – Panowie podeksperci, tutaj nikogo już nie ma, wszystkie groby są puste – mówi Jachira.

"Podeksperci smoleńscy" to jej autorskie określenie członków podkomisji smoleńskiej. Żeby być ekspertem trzeba być fachowcem w danej dziedzinie, a członkowie podkomisji ekspertami od lotnictwa w większości nie są. Na przykład Marek Dąbrowski jest architektem... Jachira nie pozostawia w swoim filmie żadnych wątpliwości co do poziomu fachowości ludzi Antoniego Macierewicza.

Na koniec obrywa się też Jarosławowi Kaczyńskiemu, który zdaniem Jachiry steruje samolotem o nazwie Polska, choć nie tylko nie ma uprawnień do latania, ale nawet boi się latać. A mgła gęstnieje...

Napisz do autora: pawel.kalisz@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...