Władimir Żyrinowski w "Do Rzeczy": Trzeba było Polskę pozostawić w granicach Rosji

Butny rosyjski polityk znowu wygraża Polsce.
Butny rosyjski polityk znowu wygraża Polsce. Fot. Igor Dolgov / 123rf.com
Redakcja prawicowego tygodnika "Do Rzeczy" przeprowadziła wywiad z byłym przewodniczącym rosyjskiej Dumy Państwowej Władimir Żyrinowski, w którym... ten polityk otwarcie grozi Polsce. W rozmowie z dziennikarzami znad Wisły przestrzega przed "wrogimi działaniami" i współpracą z NATO. Nie stroni też od wizji zniszczenia naszego państwa.


– Obecnie wasze władze swoją agresywną polityką wymierzoną przeciwko Rosji tylko potwierdzają moją opinię, że trzeba było Polskę pozostawić w granicach naszego państwa. Prowadzicie najsilniejszą na świecie antyrosyjską propagandę – mówi Władimir Żyrinowski. Na łamach prawicowego tygodnika stwierdza, że zadaniem Rosji powinno być zniszczenie grożących jej obiektów NATO, jeśli takie pojawią się w Polsce lub krajach bałtyckich.

– Nie rozumiem zresztą, kto zabrania Polsce czy państwom bałtyckim stać się państwami neutralnymi?! – pyta rosyjski radykał. Sugeruje, że jeśli rzeczywiście zależy nam na bezpieczeństwie, dobrym posunięciem będzie wyjście z NATO. Skończyłoby się wtedy, zauważa, traktowanie nas przez Zachód jako kraju "gorszego sortu". – NATO nigdy nie pójdzie na konflikt z Rosją z powodu jakiegokolwiek wschodnioeuropejskiego kraju. Tylko w przypadku, gdybyśmy napadli na Francję, Wielką Brytanię czy Niemcy, NATO przystąpi do obrony. Zachód ma w nosie Europę Wschodnią – ocenia.

Od kilku lat Żyrinowski nieprzerwanie straszy "wielką wojną". – Będziemy tylko bardziej źli i twardzi i spuścimy wam taki łomot, nawet na brzegach kanału La Manche, że nie zaśniecie do połowy XXI wieku – groził swego czasu.

źródło: "Do Rzeczy"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...