„Do aborcji potrzeba seksu, jej to nie grozi”. Znany pisarz obraża Dorotę Wellman

Tak Jacek Piekara komentuje stanowisko Doroty Wellman.
Tak Jacek Piekara komentuje stanowisko Doroty Wellman. fot. Twitter
Jacek Piekara, autor cyklu o inkwizytorze Mordimerze, najwyraźniej pozazdrościł kontrowersji Andrzejowi Sapkowskiemu. Przy okazji Czarnego Protestu zaatakował więc na Twitterze Dorotę Wellman.


Jacek Piekara postanowił przypomnieć o sobie internetowej społeczności. Zamiast napisać dobrą książkę, skorzystał z metody prostszej i zapewne skuteczniejszej. Dość pokrętnym ciągiem przyczynowo-skutkowym obraził Dorotę Wellman.
"Do aborcji potrzebne jest zapłodnienie. Do zapłodnienia potrzebny jest seks… Dobrze, wiedzieć, że Dorocie Wellman nie grozi aborcja!" – czytamy w jego wpisie, zilustrowanym kadrem prezenterki z jej nagrania promującego poniedziałkowy strajk kobiet. Jeżeli chciał zaistnieć, narzędzie do tego wybrał niecelnie - Wellman lubi nawet Wojciech Cejrowski.

Być może za wpisem Piekary kryje się jakaś głęboka metafora, ale jeśli tak jest, to zrozumiało ją bardzo wąskie grono. Były dziennikarz Polskiego Radia i TVP Przemysław Szubartowicz skomentował to dosadnie jako „szowinistyczne kompleksy pstrokatych koliberków”.

Producent gier wideo Adrian Chmielarz rozważał, czy aby przypadkiem pisarz nie jest agentem zagranicznego wywiadu, który zachowując się jak ostatni burak ma kompromitować środowisko prawicowe. "Ja profesjonalnego trolla czy shitpostera mogę docenić. Taki Jacek Kurski, na przykład, ma swoje momenty. Ale to poniżej jest subtelne jak konstrukcja cepa, i zalewać się od tego łzami ze śmiechu mogą uczniowie klasy góra piątej"– komentuje Chmielarz.
Jacek Piekara jest dobrze znany starszym miłośnikom gier komputerowych. Pisał i redagował takie tytuły, jak "Gambler", "Świat Gier Komputerowych, "Click!" czy "GameRanking". Na rynku wydawniczym popularność przyniosły mu cykle o Arivaldzie i inkwizytorze Mordimerze Madderdinie.


Dorota Wellman, określona niedawno w "Wiadomościach" jako "twarz niemieckiej sieci supermarketów" otwarcie poparła czarny protest. Po materiale TVP broniła jej m.in. Paulina Młynarska. Sieć sklepów Lidl, którą promuje prezenterka zapewniła, że prywatne opinie Wellman nie mają wpływu na jej kontrakt.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0W Polsce tego filmu ludzie boją się jak ognia. Widziałem "Malowanego ptaka" i już wiem dlaczego

POLECAMY

HYDEPARK 0 0Maciej Stuhr kończy 44 lata. I właśnie z tej okazji dał bardzo szczery wywiad
0 0Tak się rozjeżdża konkurencję. Po takiej zapowiedzi serwisu Disney+ Netflix może się bać

TRAGEDIA W WARSZAWIE

FELIETON 0 0Ilu ludzi ma jeszcze zginąć na pasach? Posłowie, przestańcie się bać kierowców!
X-lander 0 0Złożysz go jedną ręką. Mamy cenią go za wielofunkcyjne zastosowanie
PSSB 0 0Konsultanci sprzedaży bezpośredniej. Kim są osoby działające w tej rozwijającej się branży?
POLECAMY 0 0Tak Kaczyński traci władzę. Po wyborach dostał dwa potężne ciosy