Powinien zostać czy odejść? Na jaki los zasłużył trener Smuda [Waszym zdaniem]

Franciszek Smuda
Franciszek Smuda Fot. Grzegorz Celejewski / Agencja Gazeta
Już po meczu z Czechami Smuda zapowiedział, że po Euro kończy mu się kontrakt trenerski, w związku z czym "kończy się jego przygoda z kadrą". Takiego scenariusza, w obliczu wyniku jaki osiągnęli nasi piłkarze, wszyscy się spodziewali. Jednak czy powierzenie kadry kolejnemu trenerowi to w tej chwili najlepsze rozwiązanie?


Jakub Błaszczykowski po przegranym meczu z Czechami stwierdził, że decyzje o dymisji trenera podejmuje się u nas zbyt pochopnie. - Takie decyzje podejmowane są u nas zbyt szybko i zbyt łatwo - powiedział. Pomimo katastrofalnego wyniku punktowego, jaki uzyskała Polska, ten głos nie jest odosobniony.

Wielu uważa, że Smudzie jako pierwszemu od wielu lat udało się stworzyć spójną drużynę, a w meczach zabrakło nam jedynie odrobiny szczęścia. Mówi się też, że lepszy przeciętny trener przez trzy lata, niż wybitny przez trzy miesiące. Tym bardziej, że nie widać nazwisk, które przekonywałyby bardziej. Więc może zostawmy Smudę? W sumie z poprzednich turniejów odpadaliśmy, bo byliśmy na marginesie. Teraz graliśmy piękne mecze i liczyliśmy się jako przeciwnik.

Z drugiej strony, w futbolu nie ma dobrych ocen za walory artystyczne. Liczy się chłodna kalkulacja. Rzeczywistość zweryfikowała nas krytycznie. Tabela nie kłamie, to nie jest przypadek, że jesteśmy na ostatnim miejscu. Jak mówią niektórzy, byliśmy najsłabszą drużyną w najsłabszej grupie.


Wczoraj Jakub Radomski napisał w naTemat (Czytaj: Przykry los Franciszka Smudy: "Jednego dnia jesteś bohaterem, drugiego traktują cię jak g..."), że teraz Smuda będzie wrogiem numer 1. Tym złym, tym niekompetentnym. Tym, który dostał od losu prezent w postaci łatwych grupowych rywali, a mimo to tego prezentu nie wykorzystał. A jeszcze przed meczem panowała euforia, był wychwalany za to, że jego chłopcy postawili się Rosji.

Czy [Waszym zdaniem] wczorajszy wynik przekreśla Smudę jako selekcjonera?
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...