Egzaminator może być bardziej łaskawy. Od dziś egzamin na prawo jazdy po nowemu

Fot. Marcin Wojciechowski / Agencja Gazeta
Drobna zmiana, ale przyszłych kierowców powinna ucieszyć. Od dziś powinno być odrobinę łatwiej przy zdawaniu egzaminu na prawo jazdy. Ministerstwo infrastruktury informuje o nowelizacji rozporządzenia, które określa zasady przeprowadzania egzaminu.


Minister Andrzej Adamczyk na swoim Twitterze przypomniał, że od dziś na egzaminie może być ciut łatwiej.
Na czym polega zmiana? Do tej pory egzaminator miał obowiązek przerwać egzamin, jeśli zdający popełnił jakiś błąd spośród 17 wymienionych w ministerialnej tabeli. Od dziś może przerwać egzamin, ale nie musi. Wszystko zależy od oceny sytuacji na drodze i umiejętności kierowcy.
Ministerstwo Infrastruktury

Niewłaściwe wykonanie zadania egzaminator może potraktować jako jeden z dwóch dopuszczalnych błędów i kontynuować egzamin. Zmiany (...) pozwolą egzaminatorom na bardziej elastyczną ocenę kandydatów na kierowców, z większym uwzględnieniem ich umiejętności oraz niewłaściwego oznakowania dróg czy występujących na drodze sytuacji nietypowych. Czytaj więcej

O tym, że o prawo jazdy dziś niełatwo, pisaliśmy w naTemat nieraz. Gdy zmiany weszły w życie, zdawalność spadła z 90 proc. do 10 proc.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...