Postawili ultimatum Kaczyńskiemu! Koniec ekshumacji, albo zablokują miesięcznicę na Krakowskim Przedmieściu

Zrobią to Jarosławowi Kaczyńskiemu? Obywatele RP chcą zablokować kolejną miesięcznicę!
Zrobią to Jarosławowi Kaczyńskiemu? Obywatele RP chcą zablokować kolejną miesięcznicę! Fot. Dawid Zuchowicz / Agencja Gazeta
"Być może ta miesięcznica jest ostatnią, podczas której da się stanąć nie naruszając przepisów" – napisali działacze organizacji Obywatele RP na stronie akcji protestacyjnej "Ręce precz od grobów". Przygotowują on "kontrmiesięcznicę" smoleńską, którą Jarosław Kaczyński na długo zapamięta.


"Niech tej miesięcznicy nie będzie! Niech Kaczyński zapłaci za profanowanie grobów i pamięci ofiar!" – nawołują Obywatele RP. 10 grudnia, czyli w dzień kolejnej tzw. miesięcznicy smoleńskiej, na Krakowskim Przedmieściu zbiorą się wyznawcy mitu o zamachu na byłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Jak zwykle, będzie przemawiał do nich Jarosław Kaczyński. Z reguły powtarza wtedy, że muszą być wytrwali, a prawda o katastrofie jest już blisko wyjaśnienia. Ostatnio podczas już 79. miesięcznicy dodał, że nie będzie niepodległości Polski bez wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej.
Tym razem przy okazji miesięcznicy pojawiają się też protestujący przeciw temu spektaklowi Prawa i Sprawiedliwości. Oburzeni Obywatele RP wzywają "wszystkich, zwłaszcza warszawiaków, do masowej obecności". I zapowiadają blokadę miesięcznicy "w odpowiedzi na ekshumacje i gwałtowny atak na prawa człowieka powinna zobaczyć opinia publiczna".

Napisz do autora: wlodzimierz.szczepanski@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...