Obywatele nie są zobowiązani do przestrzegania tego prawa – Mateusz Kijowski atakuje ustawę o zgromadzeniach

Mateusz Kijowski wzywa do marszu 13 grudnia spod dawnej siedziby PZPR-u pod biuro PiS-u przy Nowogrodzkiej.
Mateusz Kijowski wzywa do marszu 13 grudnia spod dawnej siedziby PZPR-u pod biuro PiS-u przy Nowogrodzkiej. Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta
Lider KOD-u wzywa do nieprzestrzegania przepisów o zgromadzeniach. Jego zdaniem to przykład łamania przez rząd praw człowieka, dlatego trzeba tę władzę obalić. Kolejną próbą sił już wkrótce w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Kijowski tłumaczy się z uczestnictwa w nich z płk. Adama Mazguły.


– Mają nie stosować się do prawa, które łamie zasady, tzn. nie będziemy wypowiadać posłuszeństwa w tym sensie, że nie będziemy wyjeżdżać z Polski, nie będziemy odmawiać płacenia podatków w tej chwili – Mateusz Kijowski mówił na antenie RMF-u.

Jego zdaniem rząd niszczy polską gospodarkę, rozmontowuje ustrój, instytucje, a nawet relacje międzyludzkie. Dlatego uważa, że należy go obalić.

Komitet Obrony Demokracji przygotowuje manifestacje w rocznicę 13 grudnia. W Warszawie będzie to symboliczny marsz sprzed dawnej siedziby PZPR przed biuro PiS przy ul. Nowogrodzkiej.
Wśród osób, które podpisały odezwę wzywającą do marszu, jest płk Adam Mazguła. "Wiadomości" TVP poświęciły sporo uwagi temu byłemu wojskowemu. Podkreślały jego przeszłość w PZPR i wypowiedź o stanie wojennym. W ocenie Kijowskiego materiały były "szkalującymi enuncjacjami", choć nawet członkowie KOD-u wyrażali niezadowolenie z obecności pułkownika wśród popisanych pod odezwą.

Mateusz Kijowski przekonuje: – Ja myślę, że powinniśmy nieco spokojniej reagować, bo informacje, które są rozpowszechnione o panu płk. Mazgule, są mocno niepełne i mocno jednostronnie budowane. Myślę, że należałoby dać mu prawo do opowiedzenia o swojej historii.
Źródło: RMF FM
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
dadHERO 0 0Prawie półtora miliona złotych na polską planszówkę. Skąd ten sukces gry "Beyond Humanity:Colonies"?
JANDA 0 0Kremy z kolagenem: nie bierz pierwszego lepszego. To skomplikowany składnik
WYWIAD 0 0Dlaczego faceci nie chcą seksu. Seksuolożka wylicza powody i radzi, jak to zmienić
0 0Słynna fabryka ogłasza zwolnienia grupowe. Miśnieńska porcelana walczy o przetrwanie
O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Maska opadła". PiS szuka pieniędzy na swoje obietnice. Oto gdzie wszyscy za nie zapłacimy
0 0Zdrojewski "chlapnął" o jedno zdanie za dużo. PO odcięła się od jego słów