De Niro schudł 27, Bale 28 kg, a to i tak nie jest rekord. Ci aktorzy dla roli zrobią wszystko

Chris Pratt, Renee Zellweger i Robert de Niro są w stanie zrobić bardzo wiele, by jak najlepiej zagrać swoją rolę.
Chris Pratt, Renee Zellweger i Robert de Niro są w stanie zrobić bardzo wiele, by jak najlepiej zagrać swoją rolę. Fot. Kadry z filmów "Strażnicy Galaktyki", "Chicago" i "Taksówkarz"
– Nie jestem gruba – mówi Amy Schumer do swoich hejterów i udowadnia, że z powodzeniem może zagrać rolę znanej ze swoich nienaturalnie długich i szczupłych kończyn lalki Barbie. Zresztą nawet jeśli komiczka zdecyduje się na upodobnienie do pierwowzoru (który, dla wiadomości hejterów, dawno jest passé...), to nie będzie w tym nic nadzwyczajnego. By dostać wymarzoną rolę aktorzy od zawsze tyją i chudną na potęgę.


Amy Schumer, gwiazda stand-upu i amerykańskich komedii w stylu "Wykolejonej" i "Przyjaciela do końca świata" ostro zareagowała na falę hejtu, która wylała się na nią po tym, jak zaproponowano jej rolę w filmie o Barbie. W emocjonalnym wpisie pod fotografią w stroju kąpielowym na Instagramie Schumer przekonuje:

A photo posted by @amyschumer on

Amy Schumer

Jestem bardzo bardzo zaszczycona nominacjami do dwóch Grammy i propozycją zagrania ważnej i wpływowej ikony. Czy to piętnowanie za tuszę, jeśli ty wiesz, że nie jesteś gruby i masz zero wstydu w związku z tym? Nie sądzę. Jestem silna i dumna z tego, jak żyję, mówię to, co myślę, walczę o to, w co wierzę i mam błogosławieństwo robienia tego z ludźmi, których kocham. Gdzie tu wstyd? Nie ma go. To iluzja. Kiedy patrzę w lustro, wiem, kim jestem. Jestem świetną przyjaciółką, siostrą, córką i partnerką. Jestem świetną komiczką, występującą w arenach na całym świecie, robiącą programy telewizyjne i filmy oraz piszącą książki, w których wykładam to wszystko na wierzch i jestem tak nieustraszona, jak tylko można być.

Metamorfozy aktorów przygotowujących się do różnych ról nie są jednak niczym nadzwyczajnym. Chris Pratt, chcąc sprostać roli superbohatera w "Strażnikach Galaktyki" w 6 miesięcy zrzucił aż 30 kilogramów.
Odwrotnie sytuacja wyglądała w przypadku Renee Zellweger. Brytyjska aktorka zgodziła się przytyć do roli Bridget Jones 10 kilogramów.
Bogatsza o kilka kilogramów Zellweger stworzyła jedną z najważniejszych ról kobiecych w historii kina.
Mało który amerykański aktor zaliczył tyle wagowych metamorfoz co Jared Leto. Do roli w "Requiem dla snu" aktor schudł 13 kilogramów.
By zagrać w filmie "Rozdział 27", Leto zdecydował się przytyć ponad 30 kilogramów.
Na równie poważną zmianę wyglądu zdecydował się Robert de Niro. Przed występem we "Wściekłym byku" nie tylko uczył się boksować, ale przytył też aż 27 kilogramów.
Aktor znany jest zresztą z tego, że potrafi całkowicie poświęcić się dla roli. Przygotowując się do "Taksówkarza", aktor wyrobił sobie licencję na wykonywanie tego zawodu i przez jakiś czas jeździł taksówką po Nowym Jorku.
Na drastyczną zmianę wagi ciała zdecydował się też Christian Bale. Przygotowując się do "Mechanika" schudł aż o 28 kilogramów. W tym czasie jego dzienna dieta obejmowała jabłka, puszkę tuńczyka i papierosy.
Niespełna rok później Bale musiał przybrać na wadze, by wystąpić w filmie "Batman - Początek".

Napisz do autora: lidia.pustelnik@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
dadHERO 0 0Prawie półtora miliona złotych na polską planszówkę. Skąd ten sukces gry "Beyond Humanity:Colonies"?
JANDA 0 0Kremy z kolagenem: nie bierz pierwszego lepszego. To skomplikowany składnik
WYWIAD 0 0Dlaczego faceci nie chcą seksu. Seksuolożka wylicza powody i radzi, jak to zmienić
0 0Słynna fabryka ogłasza zwolnienia grupowe. Miśnieńska porcelana walczy o przetrwanie
O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Maska opadła". PiS szuka pieniędzy na swoje obietnice. Oto gdzie wszyscy za nie zapłacimy
0 0Zdrojewski "chlapnął" o jedno zdanie za dużo. PO odcięła się od jego słów