Cielecka i Małaszyński w nowym serialu kryminalnym TVN. "Belle Epoque" będzie hitem tej wiosny

Paweł Małaszyński i Magdalen Cielecka w kostiumach z początku XX wieku.
Paweł Małaszyński i Magdalen Cielecka w kostiumach z początku XX wieku. Fot. Paweł Małaszyński Fanpage / Facebook
To już oficjalne - polskie seriale kryminalne odżywają. Po udanym "Belfrze” czas na coś bardziej w stylu "Sherlocka Holmesa” i "Wspaniałego stulecia” w jednym. W "Belle Epoque”, nowym serialu, jakim TVN uraczy nas wiosną 2017 roku, w rolach głównych wystąpią Magdalena Cielecka i Paweł Małaszyński.


Akcja serialu będzie rozgrywać się w Krakowie na początku XX wieku, w tak zwanej belle epoque. I choć czekają nas wątki romansowe, jak ten pomiędzy bohaterami granymi przez Cielecką i Małaszyńskiego, "Belle Epoque” będzie serialem przede wszystkim kryminalnym.

Serial rozpocznie się od powrotu głównego bohatera Jana Edigey-Koryckiego (Małaszyński) do Krakowa, po to, by rozwikłać tajemnicę zabójstwa swojej matki. W tym zadaniu pomagać mu będą stary przyjaciel Henryk (Eryk Lubos) i siostra Weronika (Anna Próchniak). Tak się składa, że ta dwójka prowadzi bowiem pierwsze w Galicji laboratorium kryminalistyczne.
Serial będzie miał 10 godzinnych odcinków. Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN zaznacza też, że scenariusz, który powstawał dwa lata, jest oparty na rzeczywistych zdarzeniach.

Prócz "Belle Epoque” w 2017 roku zobaczymy też drugi sezon "Belfra”, a także sporo ciekawych zagranicznych produkcji, takich jak "The Deuce” HBO, za który odpowiadają twórcy kultowego "The Wire”, albo "Seria niefortunnych zdarzeń” Netflixa z Neilem Patrickiem Harrisem w roli głównej.


Źródło: wirtualnemedia.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Piknik, różowe włosy, internetowy detoks. [/b] Oto 30 rzeczy, które powinno się zrobić w lato chociaż raz
ALEKSANDRA GERSZ

Piknik, różowe włosy, internetowy detoks. Oto 30 rzeczy, które powinno się zrobić w lato chociaż raz

[b]Hans Solo kontratakuje! [/b] Raper z Pięć Dwa i członek Luxtorpedy o kondycji swojego serca i słuchu
WYWIAD

Hans Solo kontratakuje! Raper z Pięć Dwa i członek Luxtorpedy o kondycji swojego serca i słuchu

Marcin PonikowskiMarcin Ponikowski

Jim Jarmusch jeszcze nigdy nie był tak krytyczny wobec popkultury, swojej ojczyzny, kondycji planety, człowieka i jego ikon, a przede wszystkim względem swoich popularnych kolegów z branży. Wszyscy ci, którzy odsądzają go za film o zombie od czci i wiary w filmowy kunszt, powinni oglądnąć obraz jeszcze raz. Z potrójnym przymrużeniem oka.

MARSZ RÓWNOŚCI W BIAŁYMSTOKU

REAKCJE NA PRZEMOC I AGRESJĘ