"Legendy Polskie" wróciły. Główną bohaterką kobieta, z którą lepiej nie zadzierać

Jaga według Bagińskiego to silna kobieta.
Jaga według Bagińskiego to silna kobieta. Fot. Kadr z "Legendy Polskie. Film Jaga"
Poprzednie odsłony "Legend Polskich" rozbudziły apetyty na więcej i właśnie doczekaliśmy się ciągu dalszego. Film "Jaga" to frekwencyjny pewniak – tym razem z kobiecą rolą główną. Hipnotyzującą i żądną zemsty.


Tomasz Bagiński i Allegro czerpią z rodzimych legend pełnymi garściami, nie boją się podejmować ryzyka i interpretować w sposób, którym wbija w fotel. Ich Jaga (Katarzyna Pośpiech) to piękność o gniewnym spojrzeniu, mówiąca językiem z XVI w. i dzielna obrończyni przyrody. Już od pierwszych sekund bardziej niż pewne jest, że zaimponuje innym kobietom.

W filmie nie brakuje dobrze znanych bohaterów, a wątek Jagi doskonale przeplata się z tym, co już widzieliśmy. Znowu mamy do czynienia z dobrą, wciągającą fabułą i efektami specjalnymi, których nie powstydziliby się twórcy hollywoodzkich hitów. Świetna jest też (ponownie) ścieżka dźwiękowa. Nowe wersje "Jaskółki" i "Wolności" mogą podbić listy przebojów, deklasując zagraniczne hity. Warto posłuchać, tak samo jak przeczekać napisy końcowe, bo po nich, czeka na ciekawskich spora niespodzianka.

Napisz do autorki: karolina.blaszkiewicz@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe[/b]. Zasypało je lawiną pism

Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe. Zasypało je lawiną pism

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. [b]Polacy nie zostawili na niej suchej nitki[/b]

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. Polacy nie zostawili na niej suchej nitki