"Piotrowicz nie jest twarzą Prawa i Sprawiedliwości". Kogo próbuje nabrać marszałek Senatu?

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski twierdzi, że "Piotrowicz nie jest twarzą PiS".
Marszałek Senatu Stanisław Karczewski twierdzi, że "Piotrowicz nie jest twarzą PiS". Fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta
– Nawoływanie do nieposłuszeństwa jest przestępstwem – tak marszałek Senatu Stanisław Karczewski w "Kropce nad i" na antenie TVN24 skomentował manifestacje prodemokratycznej opozycji z 13 grudnia. W rozmowie z Moniką Olejnik oznajmił też, że wbrew temu, co wszyscy widzą, były PRL-owski prokurator Stanisław Piotrowicz "nie jest twarzą PiS".


– Piotrowicz nie jest twarzą Prawa i Sprawiedliwości. Mówi się, że Piotrowicz przeszukiwał lokale opozycjonistów. Czy państwo słyszeli, żeby prokurator przeszukiwał lokale opozycjonistów? Senator Zając mówił na temat Piotrowicz, że to był bardzo rzetelny i uczciwy prokurator – mówił Stanisław Karczewski.

Sporo uwagi marszałek Senatu poświęcił też innemu wątkowi łączącemu PiS z PRL. Ostro wypowiedział się o opozycji protestującej 13 grudnia przeciwko autorytarnym działaniom partii rządzącej.
Wpływowy polityk PiS groził też tym, którzy protestują, dobitnie przypominając, że nawoływanie do nieposłuszeństwa wobec władzy jest przestępstwem. – Ja mam złe wrażenia z wczorajszego dnia. Jest mi bardzo smutno. Ci, którzy szli w tych manifestacjach nie cofnęli się, by spalić kukłę Jarosław Kaczyńskiego. Doszło do eskalacji nienawiści. Wyświetlano w Radomiu twarz Jarosława Kaczyńskiego na postaci generała Jaruzelskiego – utyskiwał Stanisław Karczewski.

Napisz do autora: wlodzimierz.szczepanski@natemat.pl

źródło: TVN24
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...