Karolina Gruszka jako Maria Skłodowska-Curie jest zachwycająca! Już jest trailer filmu o polskiej noblistce

W międzynarodowej ekipie francuskiej reżyserki znalazł się też między innymi odpowiedzialny za zdjęcia Michał Englert i polscy charakteryzatorzy Waldemar Pokromski i Mira Wojtczak.
W międzynarodowej ekipie francuskiej reżyserki znalazł się też między innymi odpowiedzialny za zdjęcia Michał Englert i polscy charakteryzatorzy Waldemar Pokromski i Mira Wojtczak. Fot. Tomasz Stańczak / AG
Film o Marii Skłodowskiej-Curie miał swoją światową premierę podczas festiwalu filmowego w Toronto, ale w polskich kinach będzie można go zobaczyć dopiero na początku marca. Dystrybutor produkcji w reżyserii Marie Noëlle właśnie udostępnił jego zwiastun.

W główną rolę wcieliła się Karolina Gruszka, u jej boku znajdziemy między innymi Izabelę Kunę i Daniela Olbrychskiego. Męża Marii zagra francuski aktor Charles Berling.
"Maria Skłodowska-Curie” jest nie tylko opowieścią o naukowych dokonaniach polskiej chemiczki - w filmie równie duży nacisk położono na jej skomplikowane życie prywatne.

Noblistka nie tylko bowiem musiała walczyć o zdobycie pozycji w zdominowanym przez mężczyzn środowisku naukowym, ale była też obiektem skandali obyczajowych, głównie z uwagi na jej romans z młodym fizykiem Paulem Langevinem, w jaki się wdała już po śmierci swojego męża.

Premierę filmu zaplanowano na 3 marca.

Napisz do autora: lidia.pustelnik@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...