Kto chciałby ukraść Fiata Multiplę?! Sprawa tej kradzieży rozpaliła polski internet

Fiat Multipla to dla wielu najbrzydsze auto w historii
Fiat Multipla to dla wielu najbrzydsze auto w historii Fot. Mick from Northamptonshire/CC BY 2.0/ Wikimedia Commons
Gliwiczanin zostawił kurtkę w poczekalni u lekarza. Po wyjściu z gabinetu zorientował się, że jego samochodem odjechał ktoś inny – napisał lokalny portal 24gliwice.pl. Ukradziono jednak auto nie byle jakie, bo Fiata Multiplę, czyli legendarny obiekt kpin fanów motoryzacji z całego świata. Choć od kradzieży minęło już kilka dni, sprawa dalej krąży więc w polskiej sieci.

"Krokodyl", "najbrzydsze auto świata", "nawet fotoradar nie chce mu strzelić fotki".... Włoski minivan na przestrzeni lat dorobił się wielu niewybrednych określeń i żartów.
Mało kto dzisiaj pamięta, że na przełomie wieków auto było bardzo popularne, a w promocję koncern Fiat zaangażował nawet Michaela Schumachera, który święcił triumfy w Formule 1 razem z Ferrari. Na dodatek samochód w 2000 roku zajął drugie miejsce w plebiscycie na Europejski Samochód Roku 2000. Przegrał tylko z Toyotą Yaris.

Sprawa kradzieży jest tak nośna, że gliwicki portal nadal wysoko eksponuje na swojej stronie głównej materiał z 27 stycznia. A pod tekstem sypią się komentarze w nietypowych ilościach:
Na Wykopie materiał został "wykopany" niemal trzy tysiące razy. To jedna z popularniejszych informacji na Wykopie w ostatnim czasie! I tam również trwa szydera z samochodu.
Co ciekawe, sprawa zakończyła się happy endem. Samochód szybko wrócił do właściciela. Nawet to jednak nie zmieniło sytuacji. Sprawa kradzieży żyje w sieci swoim własnym życiem.

Napisz do autora: piotr.rodzik@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...