Dobra zmiana dotarła do Wyższej Szkoły Policji. Komendant-rektor odwołany ze stanowiska

Inspektor Piotr Bogdalski będzie musiał znaleźć sobie nowe zajęcie
Inspektor Piotr Bogdalski będzie musiał znaleźć sobie nowe zajęcie fot. wspol.edu.pl
Inspektor Piotr Bogdalski nie jest już szefem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Został odwołany ze stanowiska – informuje Radio Olsztyn. Na razie nie wiadomo, kto go zastąpi.

– 9 lutego komendant-rektor został odwołany ze swojego stanowiska, 11 lutego zostanie wprowadzony nowy rektor i na tę chwilę mogę powiedzieć tylko tyle – powiedział Polskiemu Radiu Olsztyn rzecznik uczelni. Nie poinformował, czy ta decyzja była dla pracowników Wyższej Szkoły Policji zaskoczeniem.

Inspektor Piotr Bogdalski był rektorem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie od 2012 roku.

WSPol to jedyna uczelnia w Polsce kształcąca przyszłych oficerów: policji, straży granicznej i innych służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i porządek publiczny.
Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie
biogram byłego już komendanta-rektora Piotra Bogdalskiego

Insp. dr hab. Piotr Bogdalski jest absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego. W latach 1991-1993 funkcjonariusz Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Krakowie. W latach 2001-2005 pełnomocnik Komendanta Głównego Policji do spraw Praw Człowieka.

Od 1993 roku związany z Wyższą Szkołą Policji w Szczytnie. Pełnił w niej służbę na wykonawczych i kierowniczych stanowiskach dydaktycznych. Od 2006 roku sprawował funkcję zastępcy komendanta-prorektora właściwego do spraw szkolenia i doskonalenia zawodowego. W marcu 2012 roku został wyznaczony na stanowisko komendanta-rektora Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

W 2000 roku uzyskał na Wydziale Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego stopień naukowy doktora nauk prawnych. W 2015 roku uzyskał stopień naukowy doktora habilitowanego nauk społecznych w zakresie nauki o bezpieczeństwie nadany przez Radę Wydziału Dowodzenia i Operacji Morskich Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni. Autor kilkudziesięciu publikacji z dziedziny prawa oraz bezpieczeństwa wewnętrznego.
Czytaj więcej

źródło: Polskie Radio Olsztyn

Napisz do autora: piotr.rodzik@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...