Dawna strona PiS żyje drugim życiem. Klub Przyjaciół Pieczywa i Sera codziennie zamieszcza smakowite wpisy

Klub Przyjaciół Pieczywa i Sera to nie jednorazowa akcja. Ten portal jest… codziennie aktualizowany
Klub Przyjaciół Pieczywa i Sera to nie jednorazowa akcja. Ten portal jest… codziennie aktualizowany Fot. http://kppis.pl/
"Witamy na naszym blogu" – pisali w swoim pierwszym wpisie twórcy Klubu Przyjaciół Pieczywa i Sera. Teraz to już całkiem poważny portal kulinarny – tak zresztą określają to miejsce jego autorzy. Okazuje się, że każdy, kto ma słabość do chleba lub sera (a najlepiej obu), praktycznie codziennie znajdzie tam coś dla siebie.


Klub swoją działalność rozpoczął z przytupem. Nowe wpisy pojawiają się codziennie. I tak 27 lutego, tuż po otwarciu strony klubu, ukazał się post o "symbolicznym znaczeniu pieczywa". I tutaj dobra informacja dla wszystkich sympatyków pieczywa – jego spożywanie według Biblii prowadzi bowiem do mądrości.

Dzień później pojawił się tekst pt. "Za co kochamy sery". Przy okazji klub zaleca jedzenie sera… codziennie. "Francuzi rocznie zjadają sześć razy więcej  niż Polacy (18 kg vs 3 kg), a średnia długość ich życia jest wyższa o mniej więcej sześć lat. Czy to przypadek?" – pada pytanie.

1 marca poznaliśmy "Idealne połączenie smaku". "Miękkie wnętrze skryte w chrupkiej skorupce pieczywa. Szorstkość i miękkość jak światło i ciemność. Jak jing i jang. Kanapka z serem. Połączenie, dla którego warto żyć" – i nic więcej nie trzeba tłumaczyć.


Portal szczególnie stawia na funkcję edukacyjną. Przedwczoraj pojawił się tekst o produkcji sera. Wyjaśniono poszczególne etapy tego procesu. Z kolei wczoraj ukazał się materiał o rodzajach chleba.

Dzisiaj jeszcze nic nowego nie ma. Ale jest sobota, więc może miłośnicy sera i pieczywa mają wolne. Pogoda zresztą sprzyja spożywaniu ich na pikniku.

Przypomnijmy, że klub można znaleźć w internecie pod adresem, który w przeszłości należał do klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości. Osoby odpowiedzialne w partii za stronę nie zapłaciły na czas za użytkowanie domeny. Ta więc trafiła na rynek i teraz służy innym celom.

Napisz do autora: piotr.rodzik@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0Franek Sterczewski zdradza plan na działanie w Sejmie. I opowiada, jak wyglądał "chrzest" w TVP
0 0Tak odpowiedziała na zaproszenie Dudy. Reakcja europosłanki PO zwróciła uwagę bułgarskiej prawniczki
Unum 0 0Nigdy nie mów nigdy. Weź sobie do serca wnioski z tego badania, bo życie pisze różne scenariusze
T-mobile 0 0Tomasz Raczek w serialu Netflixa? Oto dlaczego w tej plotce jest odrobina prawdy
0 0Przepis na prezydenta. To, co w kilka miesięcy zrobił Duda, powinno być lekcją dla opozycji
0 0Czarzasty ujawnia: będą poważne zmiany na Lewicy. "Rada krajowa SLD dała zielone światło"