Największa z ekstrawagancji Macierewicza. "Jest kompletnie oderwany od normalnego świata”

Kamiński o Macierewiczu: "Ja nazywam to oporem cywilizacyjnym".
Kamiński o Macierewiczu: "Ja nazywam to oporem cywilizacyjnym". Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Michał Kamiński nie mógł się powstrzymać od skomentowania - jak to określił Jarosław Kaczyński - "ekstrawagancji Antoniego Macierewicza". – Poszukiwanie w Polsce broni elektromagnetycznej, to też tylko ekstrawagancja? Macierewicz jest kompletnie oderwany od normalnego świata, w którym żyją ludzie w XXI wieku – wyliczał Kamiński w programie "Piaskiem po oczach”.


Polityk zauważył, że opinii publicznej nie podoba się "styl, filozofia” szefa MON-u, to, co on sam nazywa "oporem cywilizacyjnym”. Kamiński bez trudu wskazał jedną z ostatnich tzw. ekstrawagancji Antoniego Macierewicza. – Który inny minister obrony narodowej szuka broni elektromagnetycznej? Ja nie znam takiego – zauważył. Co więcej, zdaniem Kamińskiego jeśli tego typu broni szuka minister obrony narodowej za pieniądze podatników, to samo słowo ekstrawagancja nie jest chyba na miejscu.

Co ciekawe, o ekstrawagancjach Macierewicza po raz pierwszy zaczął mówić polityk najbliżej z nim związany, a więc sam Jarosław Kaczyński. W wywiadzie udzielonym RMF FM prezes Prawa i Sprawiedliwości powiedział że Macierewicz "ma w sobie wiele takich cech, które mają ludzie bardzo silni, pewnej ekstrawagancji. I rzeczywiście będę oczekiwał, żeby ta ekstrawagancja została ograniczona”.

Jedną z nich miała być ciągnąca się tygodniami korespondencja między nim a prezydentem Dudą. Inną byłaby z pewnością słabość do Bartłomieja Misiewicza, dążenie do wyprowadzenia polskiego wojska z Eurokorpusu czy też podtrzymywanie tez o zamachu smoleńskim.


Źródło: tvn24.pl

Napisz do autora: lidia.pustelnik@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Pisał o "tęczowej zarazie". Stał się męczennikiem na prawicy
0 0Dlaczego wierzę Jarosławowi Kaczyńskiemu