Nikt nie zakłóci smoleńskiej rocznicy. BOR zarezerwował Krakowskie Przedmieście dla oficjalnej uroczystości

BOR 10 kwietnia odgrodzi Krakowskie Przedmieście, w związku z czym inne manifestacje będą tam niemożliwe.
BOR 10 kwietnia odgrodzi Krakowskie Przedmieście, w związku z czym inne manifestacje będą tam niemożliwe. Fot. Przemek Wierzchowski / AG
W rocznicę katastrofy smoleńskiej rządowa demonstracja na Krakowskim Przedmieściu nie będzie miała żadnej konkurencji. BOR zarezerwowało na ten dzień teren od ulicy Karowej do pomnika Adama Mickiewicza. W związku z tym Ratusz odmówił wydania innym organizacjom pozwolenia na urządzenie tam innych manifestacji. — Nie mieliśmy innego wyjścia — tłumaczy rzecznik prasowy Urzędu m.st. Warszawy, Bartosz Milczarczyk.


— BOR poinformował nas, że w związku z uroczystościami państwowymi 10 kwietnia teren Krakowskiego Przedmieścia zostanie ogrodzony. Dlatego niestety nie mogliśmy postąpić inaczej jeśli chodzi o zgłoszenia, które do nas napływały, dotyczące zgromadzeń na Krakowskim Przedmieściu — tłumaczy rzecznik.

Zgromadzeń innych niż rządowe łącznie w Warszawie będzie pięć. Miasto wydało zgodę między innymi na manifestację na skwerze Hoovera, która odbędzie się pod hasłem poparcia dla przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska. — Ten teren akurat nie będzie wygrodzony — tłumaczy Milczarczyk. — Warto dodać, że wśród tych 16 zakazów, które nie mając tak naprawdę innego wyjścia wydaliśmy, 10 dotyczyło zgłoszeń organizacji i osób związanych ze środowiskiem PiS.

Pozostałe związane były między innymi z Obywatelami RP czy Samoobroną, która planowała pikietę na rzecz uwolnienia Mateusza Piskorskiego. Nie odbędzie się też na przykład protest przeciwko ekshumacji ofiar katastrofy smoleńskiej i demonstracja w obronie praw obywatelskich.


Tegoroczne obchody upamiętniające katastrofę smoleńską będą trwać dwa dni, 9 i 10 kwietnia. Ich organizatorem jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Napisz do autora: lidia.pustelnik@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Zaskoczenie po klęsce Szydło. [b]Kaczyński o tym, że Merkel zadzwoniła z przeprosinami[/b]
O TYM SIĘ MÓWI

Zaskoczenie po klęsce Szydło. Kaczyński o tym, że Merkel zadzwoniła z przeprosinami

"Ludzie homoseksualni w przemowach pracowników Pańskiej organizacji są odczłowieczani, dehumanizowani, pozbawiani twarzy i uczuć. Przypisywane są nam nie tylko zbrodnicze intencje, również naszemu życiu odbierana jest jego pełnowartościowość i godność".

Oficjalnie: PSL podjęło ostateczną decyzję ws. wyborów. [b]Gorzkie słowa Kosiniaka-Kamysza[/b]
DZIEJE SIĘ

Oficjalnie: PSL podjęło ostateczną decyzję ws. wyborów. Gorzkie słowa Kosiniaka-Kamysza