Karczewski o Macierewiczu: "Nie chciałbym, żeby już bardziej aktywnie się udoskonalał"

Karczewski zachwala Macierewicza, krytykuje Sikorskiego.
Karczewski zachwala Macierewicza, krytykuje Sikorskiego. Fot. Kadr z RadioZet.pl
Marszałek Senatu w rozmowie z Konradem Piaseckim przyznał, że choć minister obrony jest nieco ekstrawagancki, to pracuje bardzo dużo i bardzo aktywnie. Stanisław Karczewski cieszy się, że to właśnie Macierewicz został szefem MON. O wiele gorzej ocenia za to Radosława Sikorskiego, którego porównał do damskiego boksera za atak na Martę Kaczyńską.


Macierewicz pracuje bardzo aktywnie i bardzo dużo. Nie chciałbym, żeby już bardziej aktywnie pracował i się udoskonalał – stwierdził polityk PiS na antenie Radia Zet. – Dbamy o swoją aktywność fizyczną. Macierewicz również – jeździ na nartach, wpływa. Jest bardzo aktywny fizycznie – dodał. Jego zdaniem, nie zachowuje się na tyle ekstrawagancko, by go ugładzać, choć na miejscu ministra "nie zwlekałby z Misiewiczem". Przyznał, że sprawa odbiła się na wizerunku PiS.
Kiedy pojawiło się pytanie o wymianę zdań z Radosławem Sikorskim, Karczewski zmienił ton na ostrzejszy. – W kilka minut po wypadku stwierdził, że to była wina pilotów, mgła i naciski na nich – powiedział o polityku, dodając, że wszystko "natychmiast wiedział". A potem wziął w obronę Martę Kaczyńską, o której Sikorski pisał, że "przytuliła 3 mln zł za śmierć rodziców w wypadku, a nie w zamachu". Według marszałka pokazał poziom damskiego boksera. – Nie chcę rozmawiać w ogóle z takim człowiekiem – skwitował.

Napisz do autorki: karolina.blaszkiewicz@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0O pracy w tym miejscu marzą setki osób. Tylko oferta dla stolarza wzbudziła drwiny
Bella Happy Pants 0 0Mniej powodów do zmartwień. 5 gadżetów – twoje dziecko będzie bezpieczniejsze
WYBORY2019 0 0Pozwolił powiesić plakaty kandydata PiS i teraz żałuje. "Popełniłem błąd i właśnie za niego płacę"
0 0Parodiował niepełnosprawnych? Pszoniak: Trzeba się puknąć w głowę!