Rafał Trzaskowski: Na końcu wygramy wybory, bo wszyscy się zorientują, że zostali przez PiS wystrychnięci na dudka

Rafał Trzaskowski nie porzuca ambicji  politycznych na krajowym podwórku.
Rafał Trzaskowski nie porzuca ambicji politycznych na krajowym podwórku. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
– Nigdzie nie wyjeżdżam, nie rezygnuję z ambicji krajowych – mówił Rafał Trzaskowski, który był dzisiejszym gościem Moniki Olejnik w programie "Kropka nad i" na antenie TVN24. W ten sposób młody lider Platformy Obywatelskiej ucinał spekulacje związane z tym, iż od niedawna jest wiceprzewodniczący Europejskiej Partii Ludowej. Choć zastąpił na tym stanowisku swojego dawnego mistrza Jacka Saryusza-Wolskiego, to nie zamierza spędzać czasu wyłącznie w Brukseli i zapowiada, że nowa funkcja nie wyklucza go z krajowego podwórka.


Choć pierwsze pytania dotyczyły Jacka Saryusza-Wolskiego i Parlamentu Europejskiego, rozmowa szybko zeszła na krajowe tematy. Rafał Trzaskowski przyznał, że ma problem z tym, by... cieszyć się z rosnącego poparcia dla Platformy Obywatelskiej. Z jednej strony twierdzi, iż Polacy słusznie ocenili, że to PO jest w stanie wygrać z PiS. Z drugiej ma świadomość, że to nie PO jest tak wspaniała, tylko PiS każdego dnia robi sobie nowych wrogów. – Na końcu wygramy wybory, bo wszyscy się zorientują, że zostali przez Prawo i Sprawiedliwość wystrychnięci na dudka – stwierdził Trzaskowski. – Nie będę się cieszył, że skoro PiS niszczy państwo w tak spektakularny sposób, to nam rośnie w sondażach – dodał.

Jego zdaniem, jedynym ratunkiem dla Polski jest szybka dymisja przynajmniej kilku ministrów, z Antonim Macierewiczem na czele. – Plączą się o własne nogi – mówił Rafał Trzaskowski o rządach PiS. – Prezydent nie ma autonomicznej pozycji. Minister Macierewicz powinien jak najszybciej podać się do dymisji, bo to czym nas karmił przez ostatnie lata było kłamstwem. Czy komisja Macierewicza rozliczy się z otrzymanych pieniędzy?– punktował w "Kropce nad i".

Napisz do autora: pawel.kalisz@natemat.pl

źródło: TVN24
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0O pracy w tym miejscu marzą setki osób. Tylko oferta dla stolarza wzbudziła drwiny
Bella Happy Pants 0 0Mniej powodów do zmartwień. 5 gadżetów – twoje dziecko będzie bezpieczniejsze
WYBORY2019 0 0Pozwolił powiesić plakaty kandydata PiS i teraz żałuje. "Popełniłem błąd i właśnie za niego płacę"
0 0Parodiował niepełnosprawnych? Pszoniak: Trzeba się puknąć w głowę!