Postawili się i nie chcą sali im. L Kaczyńskiego w urzędzie. "To obcesowa ingerencja, ktoś chce się przypodobać władzom"

Sala Herbowa Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego ma nosić imię prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Nie wszystkim się to podoba.
Sala Herbowa Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego ma nosić imię prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Nie wszystkim się to podoba. Fot. Patryk Ogorzałek / Agencja Gazeta
Mamy już pomniki, ronda, ulice, szkoły imienia Lecha Kaczyńskiego. Ale sali w urzędzie, i to wojewódzkim, jeszcze nie było. Właśnie postanowili to zmienić urzędnicy w Opolu, ale natrafili na silny opór. I to nie byle kogo bo byłych działaczy opozycji w PRL.


Nie ma ich zgody na zmianę nazwy sali, która od kilkudziesięciu lat nazywana jest Herbową i stała się już symbolem współpracy Polaków, Ślązaków i Niemców, którzy zamieszkują na Opolszczyźnie. Nie ma potrzeby zmieniać tej nazwy – tak uznali. Nie ma na to zgody.

"Takie obcesowe działanie leży w zwyczaju tej opcji politycznej, by nie szanować ani tradycji, ani wieloletnich form współpracy z ludźmi, z sąsiadami, by tylko wprowadzać swoje według własnego widzimisię" – napisali w oświadczeniu protestujący działacze.
Próbę nazwania sali im. Lecha Kaczyńskiego określili wprost jako obcesową ingerencję i kolejną próbę deprecjonowania regionu. – Nie widzę powodu, żeby ją zmieniać tylko dlatego, że ktoś chce się przypodobać władzom w Warszawie. Jeżeli już tak panowie z opolskiego urzędu chcą uczcić pamięć pana prezydenta Kaczyńskiego, to może zatroszczą się o wygląd skweru jego imienia, który prezentuje się po prostu fatalnie – mówił cytowany przez media Janusz Wójcik, jeden z protestujących.

Rzecznik wojewody odpowiada, że Lech Kaczyński to wybitny mąż stanu, a na Opolszczyźnie wciąż brakuje upamiętniania takich osób.

Przypomnijmy,nie tak dawno wbrew woli mieszkańców Ratusz poparł powiększenie Opola. Teraz robi dokładnie to samo, co też wytykają mu działacze antykomunistyczni.


źródło: Radio Opole
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0O pracy w tym miejscu marzą setki osób. Tylko oferta dla stolarza wzbudziła drwiny
Bella Happy Pants 0 0Mniej powodów do zmartwień. 5 gadżetów – twoje dziecko będzie bezpieczniejsze
WYBORY2019 0 0Pozwolił powiesić plakaty kandydata PiS i teraz żałuje. "Popełniłem błąd i właśnie za niego płacę"
0 0Parodiował niepełnosprawnych? Pszoniak: Trzeba się puknąć w głowę!