Czyżby Andrzej Duda szykował się do wybicia na niepodległość? Karnowscy zapowiadają ważne zmiany w Kancelarii Prezydenta

Czy prezydent Andrzej Duda może szykować się do próby wyjścia z cienia prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego?
Czy prezydent Andrzej Duda może szykować się do próby wyjścia z cienia prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego? Fot. Dawid Żuchowicz / Agencja Gazeta
Coś zaczyna dziać się w Pałacu Prezydenckim. Choć od dłuższego czasu spekuluje się o rekonstrukcji rządu, to za rekonstruowanie swojego otoczenia pierwszy wziął się prezydent Andrzej Duda. Jak donoszą prawicowe media, jeszcze we wtorek ma zostać ogłoszona decyzja o zmianie na stanowisku szefa prezydenckiego gabinetu. Adama Kwiatkowskiego ma zastąpić Krzysztof Szczerski, a podstawą takich roszad ma być fakt, iż "prezydent chce zmusić swoją Kancelarię oraz otoczenie do większej aktywności na wszelkich polach".


Tak całą tę sprawę przedstawia sympatyzujący z Prawem i Sprawiedliwością portal braci Karnowskich wPolityce.pl. To ta redakcja pierwsza ujawniła informacje o mających nadejść zmianach w Kancelarii Prezydenta. I nie ukrywa, że powodem oddelegowania Adama Kwiatkowskiego do innych zadań ma być niezadowolenie prezydenta Andrzeja Dudy z jego pracy. Po odejściu ze stanowiska szefa prezydenckiego gabinetu Kwiatkowski ma jednak pozostać w KP i zająć się sprawami Polonii.

Takie decyzje Andrzeja Dudy mogą wskazywać, iż głowa państwa po prawie dwóch latach postępującej marginalizacji planuje powrót do grona rozgrywających w polskiej polityce. Pierwszym widocznym przejawem takich ambicji była już głośna wymiana korespondencji między prezydentem Dudą a ministrem obrony narodowej Antonim Macierewiczem.

Próba przypomnienia o tym, iż prezydentowi należna jest funkcja Zwierzchnika Sił Zbrojnych, spotkała się jednak z krytyką ze strony prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, któremu wyraźnie nie spodobał się nagły przypływ prezydenckich ambicji. Dziś wygląda jednak na to, iż Andrzej Duda nadal tych ambicji nie porzuca i być może szykuje nowe otwarcie w swojej prezydenturze.

Napisz do autora: jakub.noch@natemat.pl

źródło: wPolityce.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

NIE TYLKO POLITYKA

WYWIAD 0 0W Sejmie się jej boją. Justyna Dobrosz-Oracz szczerze o "pościgach" za politykami
WYBORY2019 0 0Pierwszy sondaż prezydencki z Kidawą-Błońską! Zaskakujący wynik
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Gliński weźmie artystów za twarz, jak w PRL? Prawda może was zaskoczyć
WYBORY 2019 0 0"Wyborcza": opozycja ma szansę odsunąć PiS od władzy. Jest nowy sondaż

MOTO

0 0Niektórzy wysiadali, bo już nie mieli siły. To najlepsze szkolenie samochodowe w Polsce
0 0Znalazłeś korzystniejsze ubezpieczenie OC? Oto jak bez problemów zmienić firmę ubezpieczeniową
0 0Krótka ławka PiS. Nowy minister finansów debiutował jeszcze u Tuska
O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Władza tworzy nam nowy styl życia". Raczek o skandalu z filmem, który przeszkadza PiS-owi
FELIETON 0 0Krucjata krzyżowa Prezesa Kaczyńskiego. Wiem, dlaczego to robi