Czyżby Andrzej Duda szykował się do wybicia na niepodległość? Karnowscy zapowiadają ważne zmiany w Kancelarii Prezydenta

Czy prezydent Andrzej Duda może szykować się do próby wyjścia z cienia prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego?
Czy prezydent Andrzej Duda może szykować się do próby wyjścia z cienia prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego? Fot. Dawid Żuchowicz / Agencja Gazeta
Coś zaczyna dziać się w Pałacu Prezydenckim. Choć od dłuższego czasu spekuluje się o rekonstrukcji rządu, to za rekonstruowanie swojego otoczenia pierwszy wziął się prezydent Andrzej Duda. Jak donoszą prawicowe media, jeszcze we wtorek ma zostać ogłoszona decyzja o zmianie na stanowisku szefa prezydenckiego gabinetu. Adama Kwiatkowskiego ma zastąpić Krzysztof Szczerski, a podstawą takich roszad ma być fakt, iż "prezydent chce zmusić swoją Kancelarię oraz otoczenie do większej aktywności na wszelkich polach".


Tak całą tę sprawę przedstawia sympatyzujący z Prawem i Sprawiedliwością portal braci Karnowskich wPolityce.pl. To ta redakcja pierwsza ujawniła informacje o mających nadejść zmianach w Kancelarii Prezydenta. I nie ukrywa, że powodem oddelegowania Adama Kwiatkowskiego do innych zadań ma być niezadowolenie prezydenta Andrzeja Dudy z jego pracy. Po odejściu ze stanowiska szefa prezydenckiego gabinetu Kwiatkowski ma jednak pozostać w KP i zająć się sprawami Polonii.

Takie decyzje Andrzeja Dudy mogą wskazywać, iż głowa państwa po prawie dwóch latach postępującej marginalizacji planuje powrót do grona rozgrywających w polskiej polityce. Pierwszym widocznym przejawem takich ambicji była już głośna wymiana korespondencji między prezydentem Dudą a ministrem obrony narodowej Antonim Macierewiczem.

Próba przypomnienia o tym, iż prezydentowi należna jest funkcja Zwierzchnika Sił Zbrojnych, spotkała się jednak z krytyką ze strony prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, któremu wyraźnie nie spodobał się nagły przypływ prezydenckich ambicji. Dziś wygląda jednak na to, iż Andrzej Duda nadal tych ambicji nie porzuca i być może szykuje nowe otwarcie w swojej prezydenturze.

Napisz do autora: jakub.noch@natemat.pl

źródło: wPolityce.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
"Wyobraźcie sobie, co by było...".[b] Terlikowski zaskakuje opinią ws. naklejek "Gazety Polskiej"[/b]

"Wyobraźcie sobie, co by było...". Terlikowski zaskakuje opinią ws. naklejek "Gazety Polskiej"

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

PiS pozbierało się po porażce Szydło. [b]Ma kandydata na inne ważne stanowisko w UE

PiS pozbierało się po porażce Szydło. Ma kandydata na inne ważne stanowisko w UE