Szefowa "Wiadomości" twierdziła, że nie wie, co się stało w Smoleńsku. Ten jeden tweet z odpowiedzią zamyka sprawę

Szefowa "Wiadomości" TVP twierdziła, że nie wie, co wydarzyło się pod Smoleńskiem. Jednym tweetem obnażono jej cyniczną grę.
Szefowa "Wiadomości" TVP twierdziła, że nie wie, co wydarzyło się pod Smoleńskiem. Jednym tweetem obnażono jej cyniczną grę. Fot. "Wiadomości" TVP 1 z 10 kwietnia 2010 roku.
Obchody 7. rocznicy katastrofy smoleńskiej to dla Prawa i Sprawiedliwości okazja do odświeżenia spiskowych teorii na temat tragicznych wydarzeń z 10 kwietnia 2010 roku. Kulminacyjnym punktem tego planu ma być konferencja tzw. podkomisji smoleńskiej, na której ma zostać przedstawiona teza, iż Tu-154M "rozpadł się w powietrzu". Odpowiedni klimat dla tego wydarzenia postanowił przygotować też państwowe media, z szefową "Wiadomości" Marzeną Paczuską na czele. Jej starania szybko jednak legły w gruzach.


"10 kwietnia 2010 pracowałam w "Wiadomościach" TVP 1. Do dziś nie wiem, co stało się tego dnia pod Smoleńskiem" - napisała Marzena Paczuska w niedzielny wieczór na Twitterze. Odświeżając spekulacje środowiska sympatyzującego z Prawem i Sprawiedliwością na temat zamachu na prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Jej wpis negował też oficjalne, znane powszechnie od wielu lat ustalenia Komisji Millera, które wskazują na tragiczny zbieg okoliczności i błędy popełniane zarówno przez polskich pilotów, jak i rosyjskich kontrolerów lotów.
Skoro jednak Marzena Paczuska nie dowiedziała się o tym pomimo wieloletniego doświadczenia w mediach, o przyczynach katastrofy smoleńskiej postanowił przypomnieć jej jeden z najchętniej udzielających się w sieci blogerów zajmujących się katastrofą. W jednym, zaledwie 140-znakowym tweecie udało mu się w spektakularny sposób zatrzymać manipulacje w sprawie tego, co wydarzyło się przed siedmioma laty.
Tym, którzy nadal mają wrażenie, iż nie wiedzą, co 10 kwietnia 2010 roku wydarzyło się pod Smoleńskiem, polecamy wielokrotnie ujawniane w mediach zapisy z ostatnich minut w kabinie pilotów rządowego Tu-154M. Co mówiły i robiły osoby decydujące o przebiegu feralnego lotu możecie zobaczyć m.in. w materiale na temat najnowszych nagrań z rejestratorów, który w naTemat opublikowaliśmy dokładnie przed rokiem.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
ELIZA MICHALIK 0 0Czas rozpocząć debatę o wielkich winach Kościoła. Zanim fanatycy umeblują nam świat
0 0Nie tylko Taco i Dawid. Ci polscy artyści też mogą zapełnić Stadion Narodowy-wspomnicie nasze słowa
DADHERO.PL 0 0Centralę brytyjskiego wywiadu MI6 zamieniono na... No, moi drodzy, tak trzeba żyć!

DADHERO.PL

0 0Nie masz pojęcia, jak wychować swoją córkę? Tato, oto 10 złotych rad specjalnie dla Ciebie
0 0Dobry zegarek nie musi być "Swiss Made". Fajne czasomierze powstają i w innych krajach Europy
Jaguar 0 0Duży, dostojny i w świetnej cenie. Tego SUV-a kupisz już za 1452 zł netto miesięcznie

NA ŚWIECIE

0 0Podobno w domu jest spokój. Do nowego Sejmu weszli ojciec oraz syn – i są w różnych partiach!
0 0"Jestem skłonny startować w wyborach na szefa PO". Pierwszy polityk rzuca wyzwanie Schetynie
MOTO 0 0Czy McLaren naprawdę jest tak kosmiczny, jak wygląda? W środku od razu zaskakuje jedna rzecz
POPKULTURA 0 0Zepsuliście mi serial, na który czekałam! "Batwoman" miała być hitem, a jest porażką