Szefowa "Wiadomości" twierdziła, że nie wie, co się stało w Smoleńsku. Ten jeden tweet z odpowiedzią zamyka sprawę

Szefowa "Wiadomości" TVP twierdziła, że nie wie, co wydarzyło się pod Smoleńskiem. Jednym tweetem obnażono jej cyniczną grę.
Szefowa "Wiadomości" TVP twierdziła, że nie wie, co wydarzyło się pod Smoleńskiem. Jednym tweetem obnażono jej cyniczną grę. Fot. "Wiadomości" TVP 1 z 10 kwietnia 2010 roku.
Obchody 7. rocznicy katastrofy smoleńskiej to dla Prawa i Sprawiedliwości okazja do odświeżenia spiskowych teorii na temat tragicznych wydarzeń z 10 kwietnia 2010 roku. Kulminacyjnym punktem tego planu ma być konferencja tzw. podkomisji smoleńskiej, na której ma zostać przedstawiona teza, iż Tu-154M "rozpadł się w powietrzu". Odpowiedni klimat dla tego wydarzenia postanowił przygotować też państwowe media, z szefową "Wiadomości" Marzeną Paczuską na czele. Jej starania szybko jednak legły w gruzach.


"10 kwietnia 2010 pracowałam w "Wiadomościach" TVP 1. Do dziś nie wiem, co stało się tego dnia pod Smoleńskiem" - napisała Marzena Paczuska w niedzielny wieczór na Twitterze. Odświeżając spekulacje środowiska sympatyzującego z Prawem i Sprawiedliwością na temat zamachu na prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Jej wpis negował też oficjalne, znane powszechnie od wielu lat ustalenia Komisji Millera, które wskazują na tragiczny zbieg okoliczności i błędy popełniane zarówno przez polskich pilotów, jak i rosyjskich kontrolerów lotów.
Skoro jednak Marzena Paczuska nie dowiedziała się o tym pomimo wieloletniego doświadczenia w mediach, o przyczynach katastrofy smoleńskiej postanowił przypomnieć jej jeden z najchętniej udzielających się w sieci blogerów zajmujących się katastrofą. W jednym, zaledwie 140-znakowym tweecie udało mu się w spektakularny sposób zatrzymać manipulacje w sprawie tego, co wydarzyło się przed siedmioma laty.
Tym, którzy nadal mają wrażenie, iż nie wiedzą, co 10 kwietnia 2010 roku wydarzyło się pod Smoleńskiem, polecamy wielokrotnie ujawniane w mediach zapisy z ostatnich minut w kabinie pilotów rządowego Tu-154M. Co mówiły i robiły osoby decydujące o przebiegu feralnego lotu możecie zobaczyć m.in. w materiale na temat najnowszych nagrań z rejestratorów, który w naTemat opublikowaliśmy dokładnie przed rokiem.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
WYWIAD 0 0Wyślij kartkę do 5-letniej Natalki! Mama przekłada święta i prosi internet o pomoc
INNPoland 0 0Węgiel nie będzie się palił bez pieniędzy. Bankierzy mają plan, jak zadusić brudny przemysł
0 0Pamiętaj o tym ubezpieczając mieszkanie. To dodatek, który może zrobić sporą różnicę
POLECAMY 0 0"Watchmen" to telewizyjne wydarzenie na miarę "Czarnobyla". Ale serial HBO wkurzył Amerykę
MamaDu 0 0Szkolne konkursy plastyczne to farsa. Psycholożka opisała jeden z nich i się zaczęło...
0 0Możesz się pozbyć boomboxa. Ten niezniszczalny głośnik stanie się sercem każdej imprezy
0 0Rodzina patchworkowa - czy warto się w to pakować? Każdego dnia sprawdzam to na własnej skórze
0 0101 lat polskiej muzyki w 7 minut. Film uczniów z Dąbrowy Górniczej trzeba zobaczyć!
dad:HERO 0 0"Trzeba mieć do kogo wracać..." płk Kruczyński z GROM o tym, jak być komandosem i ojcem