"Politycy PiS próbują wyrugować pamięć o mojej matce". Nowacka oburzona tablicą w KPRM. Gliński milczy i rozkłada ręce

Barbara Nowacka: "Politycy PiS próbują wyrugować pamięć o mojej matce".
Barbara Nowacka: "Politycy PiS próbują wyrugować pamięć o mojej matce". fot. Dawid Zuchowicz / Agencja Gazeta
Tablica pojawiła się 10 kwietnia w KPRM i upamiętnia trzy ofiary katastrofy smoleńskiej – Lecha Kaczyńskiego, Przemysława Gosiewskiego i Zbigniewa Wassermanna. Nie ma na niej nazwiska Izabeli Jarugi-Nowackiej, choć przez pół roku była wicepremierem. "Sztuka bycia przyzwoitym nawet 10 kwietnia jest im obca" – napisała na Facebooku córka zmarłej w katastrofie polityk SLD.


Barbara Nowacka w bardzo emocjonalnym wpisie skomentowała brak nazwiska swojej matki na tej tablicy. "Niestety, mali cynicy próbują wyrugować pamięć o ludziach odważnych, o ofiarach katastrofy spoza PiS. Sztuka bycia przyzwoitym nawet 10 kwietnia jest im obca" – napisała.

W Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odsłonięto dziś tablicę poświęconą ofiarom katastrofy pod Smoleńskiem. Tablica upami...

Opublikowany przez Barbara Nowacka na 10 kwietnia 2017
W porannej rozmowie RMF Robert Mazurek pytał o to ministra kultury i wicepremiera Roberta Glińskiego. Powiedział, że Izabela Jaruga-Nowacka przez pół roku była wicepremierem.

Reakcja Glińskiego była zaskakująca. – Nie pamiętałem, że była wicepremierem...– odpowiedział. Mazurek natychmiast go uświadomił, podkreślił, że przez pół roku pełniła tę funkcję. Przypomnijmy, było to w rządzie Leszka Millera i Marka Belki.

Gliński tego nie wiedział. Na antenie zapadło krótkie milczenie. – Milczy pan, rozkłada ręce. W radiu tego nie słychać – skwitował Mazurek. Zapytał, dlaczego tak zrobiono. – Nie wiem – odpowiedział minister.

Reakcje innych? Oto jedna:
Jeśli tablica nie zostanie zmieniona, do przyszłych pokoleń trafi niewłaściwy przekaz. Ale może o to chodziło, gdy słyszymy takie słowa, jak te które padły wczoraj z ust najważniejszej osoby w państwie? – Po katastrofie mieliśmy do czynienia z bólem lepszej części narodu – mówił Jarosław Kaczyński.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Człowiek Dudy w KRS nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza. [b]"Co to pana obchodzi, gdzie ja byłem?"[/b]

Człowiek Dudy w KRS nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza. "Co to pana obchodzi, gdzie ja byłem?"

Wiadomo, co z pensją pierwszej damy. [b]Prezydentowa Duda wyraziła życzenie

Wiadomo, co z pensją pierwszej damy. Prezydentowa Duda wyraziła życzenie

"Ludzie homoseksualni w przemowach pracowników Pańskiej organizacji są odczłowieczani, dehumanizowani, pozbawiani twarzy i uczuć. Przypisywane są nam nie tylko zbrodnicze intencje, również naszemu życiu odbierana jest jego pełnowartościowość i godność".