Mobilizacja na urodziny Donalda Tuska. Warszawiacy chcą przywitać go na Dworcu Centralnym i zaśpiewać mu "Sto lat"

Donald Tusk urodził się 22 kwietnia 1957 roku w Gdańsku.
Donald Tusk urodził się 22 kwietnia 1957 roku w Gdańsku. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
22 kwietnia Przewodniczący Rady Europejskiej skończy 60 lat. Z tej okazji wielu mieszkańców Warszawy ma zamiar przywitać go na Dworcu Centralnym i uroczyście zaśpiewać mu "Sto lat". To nowa inicjatywa, by wyrazić swoją solidarność z Donaldem Tuskiem.


Tusk ma zjawić się w Warszawie 19 kwietnia - na ten dzień zaplanowano jego przesłuchanie w Prokuraturze Krajowej w Warszawie. Wielu Polaków zapowiadało manifestacje wyrażające poparcie dla Tuska, a teraz powstała nowa inicjatywa – "Chodźmy z Tuskiem".

– PiS zrobił Donaldowi Tuskowi prezent na 60 urodziny i postanowił złożyć mu życzenia, ale miejsce wybrał nie najlepsze: w prokuraturze. My chcemy zaśpiewać "Sto lat” jak tylko przyjedzie na Dworzec Centralny – informują na swoim fanpage'u organizatorzy akcji. Zachęcają, by wszyscy, którzy chcą wyrazić swoją solidarność z Przewodniczącym RE, przyszli na Dworzec Centralny 19 kwietnia o godz. 10:20.

Wydarzenie poparł na Facebooku Paweł Graś , jeden z bliskich współpracowników Donalda Tuska. Jak na razie swoje poparcie dla akcji wyraziło blisko sto osób.
Warszawska prokuratura chciała, by przewodniczący stawił się na przesłuchaniu już 15 marca, ale wówczas Donald Tusk miał inne obowiązki. Wyznaczono nowy termin i wszystko wskazuje na to, że tym razem Tusk będzie obecny. Ma złożyć wyjaśnienia w sprawie umowy, jaką podpisały Służba Kontrwywiadu Wojskowego i rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa. Minister MON Antoni Macierewicz twierdzi, że umowa była niezgodna z interesem Polski i stawia zarzut przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy publicznych.


Źródło: Chodźmy z Tuskiem/Facebook
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...