Waszczykowski chciał zaangażować USA w ponowne badanie katastrofy smoleńskiej. Odpowiedź ambasadora była stanowcza

Minister Waszczykowski poleciał do USA, by zachęcać nową administrację do zaangażowania się w sprawę smoleńską. Właśnie dostał odpowiedź.
Minister Waszczykowski poleciał do USA, by zachęcać nową administrację do zaangażowania się w sprawę smoleńską. Właśnie dostał odpowiedź. fot. Jan Rusek / Agencja Gazeta
Rząd PiS liczył na to, że administracja prezydenta Trumpa włączy się we wznowione badanie przyczyn katastrofy smoleńskiej. Badania prowadzą obecnie podkomisja Macierewicza w MON i podlegająca Zbigniewowi Ziobrze prokuratura.


Pierwsze ciało lansuje tezę o wybuchu bomby termobarycznej, zaś prokuratura oskarżyła kontrolerów o umyślne spowodowanie katastrofy. Witold Waszczykowski podczas swojej wizyty w USA zachęcał Amerykanów do włączenia się w ponowne badanie katastrofy. Jednak po kilku dniach okazało się, że prośba rządu PiS nie zostanie spełniona.

– Nie widzimy nic więcej, co moglibyśmy zrobić. Przekazaliśmy Polsce wszystko, co mieliśmy i co mogliśmy przekazać – powiedział Paul W. Jones, ambasador USA w Polsce, ucinając spekulacje na temat możliwego udziału USA w działaniach smoleńskich rządu PiS. – Rozumiemy jednak, jak wielka była to tragedia i rozumiemy, dlaczego jest to w Polsce w dalszym ciągu temat, który budzi emocje – dodał koncyliacyjnie ambasador. W języku dyplomacji USA powiedziały,  że nie mają zamiaru mieszać się w tę sprawę.

Przypomnijmy, że międzynarodowy świat lotniczy nie ma wątpliwości ws. przyczyn katastrofy smoleńskiej, która była typowym kontrolowanym lotem ku ziemi. W wywiadzie dla naTemat mówią o tym światowej klasy eksperci Hans Peter Graf i John M. Cox.
Co stało się w Smoleńsku?

Specjalnie dla Natemat.pl światowej klasy eksperci wyjaśniają co stało się w Smoleńsku.

Opublikowany przez WIDEO natemat.pl na 10 kwietnia 2017
źródło: wPolityce.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Zaskoczenie po klęsce Szydło. [b]Kaczyński o tym, że Merkel zadzwoniła z przeprosinami[/b]
O TYM SIĘ MÓWI

Zaskoczenie po klęsce Szydło. Kaczyński o tym, że Merkel zadzwoniła z przeprosinami

"Ludzie homoseksualni w przemowach pracowników Pańskiej organizacji są odczłowieczani, dehumanizowani, pozbawiani twarzy i uczuć. Przypisywane są nam nie tylko zbrodnicze intencje, również naszemu życiu odbierana jest jego pełnowartościowość i godność".

Oficjalnie: PSL podjęło ostateczną decyzję ws. wyborów. [b]Gorzkie słowa Kosiniaka-Kamysza[/b]
DZIEJE SIĘ

Oficjalnie: PSL podjęło ostateczną decyzję ws. wyborów. Gorzkie słowa Kosiniaka-Kamysza