Przed nami jest Surinam, Samoa czy Burkina Faso. Polska znów spada w Światowym Rankingu Wolności Prasy

Kolejny raport "Reporterów bez granic" pokazuje, że należy martwić się o wolność mediów w Polsce
Kolejny raport "Reporterów bez granic" pokazuje, że należy martwić się o wolność mediów w Polsce Fot. screen ze strony rsf.org
Reporterzy bez Granic, organizacja która stoi na straży wolności prasy na świecie, opublikowała kolejny, miażdżący dla Polski ranking. Względem ubiegłego, dramatycznego wyniku spadliśmy o kolejnych kilka oczek, zatrzymując się na 54 pozycji.

Ranking Reporterów bez Granic ocenia, jak bardzo władza dba o to, by media publiczne i prywatne nie czuły się skrępowane. W ubiegłym roku, w wyniku ustawy o mediach publicznych przyjętej przez rząd, masowych zwolnień w telewizji i stacjach radiowych i coraz większego poczucia stosowania propagandy, Polska spadła z 18 na dalekie 47 miejsce rankingu. Organizacja uznała wówczas, że "wolność polskich mediów i pluralizm są w niebezpieczeństwie".
Sytuacja w polskich mediach jest coraz gorsza, czego symbolem są chociażby zwolnienia lub odejścia wieloletnich pracowników z Programu III Polskiego Radia. W najnowszym rankingu Polska zaliczyła spadek o kolejne 7 pozycji, zatrzymując się na dalekim, 54 miejscu.

W lepszej niż w Polsce sytuacji są media między innymi w takich krajach, jak Jamajka, Słowacja, Czechy, Samoa, Namibia, Urugwaj, Ghana, RPA, Burkina Faso, Tajwan, Botswana czy Rumunia. Trzy pierwsze miejsca w rankingu zajmują kolejno: Norwegia, Szwecja i Finlandia.

Źródło: rsf.org
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...