Maciej Kluczka zwolniony z Polskiego Radia 24 po trzech dniach. To ten dziennikarz, który zalazł za skórę Czarneckiemu

Dziennikarz Maciej Kluczka zostanie zwolniony z Polskiego Radia 24 zaledwie trzy dni po tym, gdy go zatrudniono.
Dziennikarz Maciej Kluczka zostanie zwolniony z Polskiego Radia 24 zaledwie trzy dni po tym, gdy go zatrudniono. Fot. Facebook.com/maciej.kluczka
Pamiętacie dziennikarza Macieja Kluczkę, który w kłopoty z szefostwem poznańskiego Radia Merkury popadł po zadaniu kilku trudnych pytań europosłowi PiS Ryszardowi Czarneckiemu? Niedawno cieszył się ze zmiany pracy. Do tematów politycznych miał wrócić na antenie Polskiego Radia 24. Jednak trzy dni po jego zatrudnieniu publiczna rozgłośnia uznała, że... czas go zwolnić.


W demokratycznych państwach Zachodu tacy dziennikarze, jak Maciej Kluczka robią wielkie kariery w najlepszych redakcjach. W polskich mediach publicznych nie ma jednak dla nich miejsca. Pierwszy raz Kluczka przekonał się o tym zimą, gdy przeprowadził wywiad z Ryszardem Czarneckim. Popadł w kłopoty, po tym, gdy europosłowi Prawa i Sprawiedliwości zadał trudne pytania o jego syna, a zarazem posła na Sejm Przemysława Czarneckiego. – Mówi, że jest specjalistą i analitykiem do spraw bezpieczeństwa, a na różnych stronach internetowych czytamy, że ukończył tylko liceum. Coś może nam pan wyjaśnić? – dociekał w lutym na antenie poznańskiego Radia Merkury.


Jak relacjonowaliśmy w naTemat, niedługo po wyjściu z rozgłośni poirytowany europoseł PiS podobno zadzwonił do dziennikarza. – Miał pretensję, że pytałem go o rodzinę – zdradzał Maciej Kluczka, tuż po tym, gdy w Poznaniu odsunięto go od tematów politycznych. Nic więc dziwnego, że szukał nowej redakcji. W miniony poniedziałek pochwalił się na Facebooku, że dołącza do ekipy Polskiego Radia 24.


"Zawsze lubiłem całodobowe stacje informacyjne, a gdy mają "24" w nazwie to już w ogóle szaleństwo. Do usłyszenia! Z Sejmu, z Pałacu Prezydenckiego, sprzed Trybunału Konstytucyjnego i z Sądu Najwyższego. Z siedziby PiSu na Nowogrodzkiej i Platformy przy Wiejskiej. I ze wszystkich miejsc, gdzie dzieje się coś ważnego" – napisał.

Zawsze lubiłem całodobowe stacje informacyjne, a gdy mają "24" w nazwie to już w ogóle szaleństwo :D Do usłyszenia! Z...

Posted by Maciej Kluczka on Montag, 15. Mai 2017
Tymczasem już w czwartek branżowe media poinformowały, że Maciej Kluczka zostanie zwolniony. Najpóźniej ma dojść do tego w piątek. Z jakiego powodu podjęto taką decyzję? Publiczna rozgłośnia na ten temat milczy, ale można się domyślać, że Maciej Kluczka wciąż słono płaci za wywiad z Ryszardem Czarneckim.


Historia ta przypomina nieco głośną przed laty sprawę Piotra Gembarowskiego, który rozstaniem z karierą w telewizji publicznej przypłacił w 2000 roku nieustępliwy wywiad z ówczesnym kandydatem na prezydenta i przewodniczącym NSZZ "Solidarność" Marianem Krzaklewskim. Gembarowski został zawieszony, później przesunięto go do porannego pasma, aż wreszcie stracił pracę w TVP. Dopiero po kilkunastu latach wrócił do rozmów z politykami.

źródło: Wirtualnemedia.pl / Press.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

KRAJOBRAZ PO WYBORACH

WYNIKI, ANALIZY, KOMENTARZE