Prokurator zapuka do Beaty Szydło? Złożono zawiadomienie o możliwości popełnieniu przestępstwa przez panią premier

Prokurator zamknie... usta Beacie Szydło za takie słowa? Krakowianka zdobyła się na niezwykły gest.
Prokurator zamknie... usta Beacie Szydło za takie słowa? Krakowianka zdobyła się na niezwykły gest. Fot . Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Odważny gest 26-letniej krakowianki, która ma dość wypowiedzi polityków PiS o muzułmańskich uchodźcach. Zdaniem Izabeli Suder premier Beata Szydło znieważyła ludzi z powodu przynależności wyznaniowej i etnicznej. Co więcej, nie tylko znieważyła, ale pozwala członkom rządu na szerzenie mowy nienawiści.


Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa krakowianka wysłała do Prokuratury Rejonowej Kraków-Podgórze. Zdecydowała się na ten krok po wysłuchaniu wypowiedzi premier Beaty Szydło w programie "Jeden na jeden", dzień po zamachu terrorystycznym w Londynie. Premier RP stwierdziła, że niemożliwe jest oddzielenie uchodźców–imigrantów muzułmańskich od terrorystów. – A nawet należy patrzeć na nich jak na potencjalnych terrorystów – cytuje "Gazeta Wyborcza". Zdaniem Suder premier rządu celowo opiera się na stereotypach, aby wzbudzić strach i niechęć Polaków wobec muzułmańskich imigrantów. Niestety, przyzwala też na to swoim podwładnym. POdaje przykłady Patryka Jakiego, wiceministra sprawiedliwości, który miał głosić hasło "Stop islamizacji Europy". Natomiast Mariusz Błaszczak miał powiedzieć, że uchodźcy zabiorą Polakom mieszkania. Krakowianka zauważa, że nakręcająca się spirala nienawiści wobec "obcych" jest zasługą także polityków Prawa i Sprawiedliwości.


Trudno nie przyznać jej racji. Dziś opisywaliśmy historię Nikoli. Stała się ofiarą szkolnych kolegów, którzy nie zaakceptowali jej ciemniejszej karnacji i braku palców u dłoni. Po miesiącach prześladowań, na lekcji wychowania fizycznego – pod nieobecność nauczycielki – została przez nich pobita. Najgorsze jest jednak to, że dyrektorka żałuje teraz przyjęcia jej do szkoły! Niedawno też żyliśmy tragiczną historią z Ełku, gdzie doszło do samosądu. Nic dziwnego, że wielu chciałoby wyjechać z Polski. – Moi kuzyni, którzy uciekli do Dortmundu coraz głośniej się ze mnie śmieją, że uwierzyłem w Polskę – żalił się iracki uchodźca w rozmowie z naTemat.

Krakowianka w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" uzasadnia swoją decyzję o zawiadomieniu organów ścigania. – Chcę zwrócić uwagę opinii publicznej, że nie wszyscy myślą jak politycy Prawa i Sprawiedliwości – podkreśliła.
Źródło: "Gazeta Wyborcza"

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

TYLKO W NATEMAT

ELIZA MICHALIK 0 0Przestańcie mówić o “farmie trolli”. Oto, czym naprawdę jest afera w resorcie Ziobry
NOWE INFORMACJE 0 0Tak małżeństwo Szmydt wspólnie mogło niszczyć sędziów na Twitterze

DZIEJE SIĘ

0 0"Lodowiec cofnął się o 2 kilometry". Polak na własne oczy widział, co w Arktyce zrobiła zmiana klimatu
0 0Widać dym z kosmosu. Tak płoną lasy w Amazonii i na Syberii. To NIE JEST lokalny problem
0 0Jak ministerstwo mogło płacić za usługi trolli? Detektyw ujawnia możliwe scenariusze
SONDAŻ 0 0PiS jednak nie jest teflonowe? Tąpnięcie poparcia po wybuchu afery Piebiaka