"Ja przypomnę, Robert Kubica...". Takiego argumentu poseł PiS użył do uwiarygodnienia tezy o zamachu w Smoleńsku

Poseł PiS Jacek Świat do uwiarygodnienie tezy o zamachu na prezydencki Tu-154M użył... Roberta Kubicy.
Poseł PiS Jacek Świat do uwiarygodnienie tezy o zamachu na prezydencki Tu-154M użył... Roberta Kubicy. Fot. Polsat News
Prawo i Sprawiedliwość chyba nie przetrwałoby bez eksploatowania spiskowej teorii o zamachu w Smoleńsku. Przez lata poznaliśmy więc już dziesiątki mniej lub bardziej kuriozalnych tez. W partii rządzącej wciąż potrafią jednak zaskoczyć czymś nowym. We wtorek postanowił to uczynić poseł Jacek Świat, który w sprawę rzekomego zamachu na prezydenta Lecha Kaczyńskiego wciągnął... Roberta Kubicę.


Na antenie Polsat News poseł Prawa i Sprawiedliwości komentował ostatnie informacje o tym, iż w ekshumacje ofiar katastrofy wykazały, że doszło do tego, że w jednej trumnie znajdowały się szczątki kilku osób. Jak tłumaczą eksperci, do takich pomyłek rosyjskich patologów mogło dojść ze względu na charakterystykę wypadków lotniczych, po których trudno dokładnie rozpoznać ofiary.

Jacek Świat przekonywał jednak, że 10 kwietnia 2010 roku nad Smoleńskiem prezydencki Tu-154M leciał zbyt wolno i zbyt nisko, by ciała ofiar wyglądały tak, jak po upadkach maszyn z kilku kilometrów. A skoro jednak tak wyglądały, to jego zdaniem musiało dojść do zamachu. – Tak duże obrażenia ofiar raczej potwierdzają hipotezę zamachu niż hipotezę zwykłego wypadku – stwierdził wdowiec po zmarłej w katastrofie smoleńskiej Aleksandrze Natalli-Świat.

I użył argumentu, z którym trudno było już dyskutować. A przynajmniej dyskutować w racjonalny sposób... – Ja przypomnę, Robert Kubica dokładnie z taką samą prędkością uderzył bolidem w betonową ścianę i wyszedł tylko z potłuczeniami – oznajmił poseł Świat.
Polityk PiS odniósł się oczywiście do wydarzeń z 2007 roku, gdy podczas Grand Prix Kanady najlepszy polski kierowca wyścigowy z dużą prędkością uderzył w barierę na torze Circuit Gilles Villeneuve i wyszedł z tego wypadku jedynie z lekkim wstrząśnieniem mózgu i skręconą kostką.


Tyle szczęścia Robert Kubica zawdzięczał jednak specyficznej konstrukcji nowoczesnego bolidu Formuły 1, a dokładnie jego głównej części zwanej monocoque. Jest ona wykonana z twardych i odpornych materiałów. W przeciwieństwie do lekkiej konstrukcji większości samolotów pasażerskich, którą w istotny sposób może uszkodzić nawet zderzenie z ptakiem.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Człowiek Dudy w KRS nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza. [b]"Co to pana obchodzi, gdzie ja byłem?"[/b]

Człowiek Dudy w KRS nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza. "Co to pana obchodzi, gdzie ja byłem?"

Wiadomo, co z pensją pierwszej damy. [b]Prezydentowa Duda wyraziła życzenie

Wiadomo, co z pensją pierwszej damy. Prezydentowa Duda wyraziła życzenie

"Ludzie homoseksualni w przemowach pracowników Pańskiej organizacji są odczłowieczani, dehumanizowani, pozbawiani twarzy i uczuć. Przypisywane są nam nie tylko zbrodnicze intencje, również naszemu życiu odbierana jest jego pełnowartościowość i godność".