Jarosław Kaczyński, ministrowie i posłowie PiS. Oni już podpisali się pod petycją w obronie Radia Maryja i o. Rydzyka

Trwa zbiórka podpisów w obronie Radia Maryja i o. Tadeusza Rydzyka.
Trwa zbiórka podpisów w obronie Radia Maryja i o. Tadeusza Rydzyka. Fot. Wojciech Kardas / Agencja
Petycję do papieża Franciszka napisała kilka dni temu posłanka Anna Sobecka. To odpowiedź na inną petycję – również do Ojca Świętego – ale o ukrócenie działalności politycznej toruńskiego redemptorysty. Jak się okazuje zwolennicy Radia Maryja nie próżnują i zwierają szeregi. Trwa akcja zbierania podpisów. Na liście mnóstwo polityków PiS, z Jarosławem Kaczyńskim na czele.


Brakuje tylko premier i prezydenta. Wśród sygnatariuszy, jak informuje Radio Maryja, jest za to prezes Jarosław Kaczyński, a także szefowa Kancelarii Premier Beata Kempa. Nie brak też ministrów. Swoje podpisy złożył m.in. Antoni Macierewicz, Mariusz Błaszczak, Elżbieta Rafalska, a także szefowie resortów infrastruktury, energii, rolnictwa. Jest też Ryszard Terlecki, przewodniczący Klubu Prawo i Sprawiedliwość oraz sekretarze stanu z kilku ministerstw, a także posłowie i senatorowie PiS oraz europosłowie z tego ugrupowania.

Jak tak dalej pójdzie, może się okazać, że podpisze się pod nią cały rząd. Radio Maryja właśnie przypomina, że trwa zbiórka podpisów. Na liście, do której odsyła, jest 67 nazwisk.
Przypomnijmy, tu pisaliśmy o petycji do papieża, która wywołała taką reakcję w obronie o. Rydzyka. "Mamy nadzieję, że głowa Kościoła Katolickiego, tak jak my, brzydzi się: obłudą, rasizmem, sianiem niezgody i traktowaniem religii jak biznesu" – napisał Adam N., autor petycji. Jego zdaniem o. Rydzyk jest "przykładem patologii występującej w polskim Kościele Katolickim". Tamtą petycję podpisało już ponad 46 tysięcy osób.

Posłanka Anna Sobecka bardzo szybko zareagowała. W piśmie skierowanym do Franciszka pisze, że to właśnie katolicka rozgłośnia "wiernie służy Panu Bogu, Kościołowi i Polakom wspomagając ich formację katolicką i patriotyczną". A także, że "jako jedyna rzetelnie informuje oraz broni wartości chrześcijańskich".


Czytamy w niej, że wolność katolickich mediów jest w Polsce zagrożona. A to za sprawą "totalnej opozycji".


źródło: Radio Maryja
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...